NYDERLANDUOSE PAMINĖTA LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENA
Vasario 16-ąją, lietuvių sambūris Katalikai Olandijoje ir Lietuvos ambasada Nyderlanduose pakvietė Nyderlanduose gyvenančius ir viešinčius lietuvius kartu atšvęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Urbanuskerk bažnyčioje Duivenrechte.
Minėjimas prasidėjo Šv. Mišiomis lietuvių kalba, kurias laikyti iš Lietuvos atvyko Vilniaus Šv. Juozapo kunigų seminarijos rektorius, monsinjoras Žydrūnas Vabuolas. Po mišių susirinkusiems koncertavo Eglės Petrošiūtės trio. Hagos Karališkosios konservatorijos auklėtiniai Eglė Petrošiūtė (vokalas), Vytautas Straižys (klavišiniai) ir Manvydas Pratkelis (saksofonas) atliko džiazo kompozicijas.
Šventės dalyvius pasveikino Lietuvos ambasadorius Nyderlanduose Darius Semaška.Pabrėždamas lietuvių išeivijos indėlį atkuriant Lietuvos valstybingumą 1918 metais ir vėliau jį stiprinant, ambasadorius kvietė Nyderlandų lietuvius būti pilietiškai aktyviais ir tuo prisidėti prie Lietuvos pažangos.
![]() |
![]() |

