AMSTERDAME - MONIKOS BIELSKYTĖS FOTOGRAFIJOS PARODA
Gruodžio 11 d. Amsterdamo „FOAM“ fotografijos muziejuje įvyko Monikos Bielskytės, jaunos fotomenininkės iš Lietuvos, parodos atidarymas. Jos darbus, kuriuos buvo galima išvysti Prancūzijos ir Stokholmo galerijose, nuo gruodžio 12 dienos turi galimybę pamatyti ir Amsterdamo „FOAM“ muziejaus lankytojai.
Ši paroda – pirmoji projekto „A Place to Wash the Heart“ dalis, kurią sudaro serija fotografijų, sukurtų keliaujant po Tolimuosius Rytus - Kambodžą, Kiniją, Vietnamą, Laosą. Keliaudama po šias šalis, menininkė tyrinėjo šalių ir asmenines jose gyvenančių žmonių istorijas. Monikos Bielskytės darbuose pavaizduoti ne tik realūs žmonės, bet ir jų aplinka, bei žmogaus ir jo aplinkos tarpusavio sąsajos. Parodos Amsterdame organizatoriai, įvertindami menininkės iš Lietuvos darbus, pabrėžė, kad jos darbai yra tamsūs, bet ypatingai ‚nuoširdūs‘ ir ‚tikri‘. Anot parodos lankytojų, jau spėjusių susipažinti su jos darbais, jos darbai – ‚įspūdingi‘ ir ,jaudinantys‘.
Pokalbio su Lietuvos ambasados Trečiąja sekretore Gina Kazlauskiene metu, menininkė paminėjo, kad ji tikisi ateityje tęsti bendradarbiavimą su Amsterdamo ir Nyderlandų fotografijos ir meno galerijomis. G. Kazlauskienė palinkėjo fotomenininkei iš Lietuvos tolesnės kūrybinės sėkmės ir sėkmingo esamų ir naujų projektų įgyvendinimo.
Monikos Bielskytės paroda eksponuojama Amsterdamo „FOAM“ fotografijos muziejuje iki 2009 m. sausio 18 dienos.