LIETUVOS AMBASADORIAUS PASKYRA ATKREIPĖ DĖMESĮ NIUJORKE ŠVENČIANT TARPTAUTINIO BAUDŽIAMOJO TEISINGUMO DIENĄ
Liepos 17 dieną švenčiant Tarptautinio baudžiamojo teisingumo dieną specialiame posėdyje Jungtinėse Tautose buvo rodomos nuotraukos, kaip įvairių valstybių ir pilietinės visuomenės atstovai socialinių tinklų pagalba stengėsi atkreipti dėmesį į svarbą pažymėti šią viso pasaulio žmonėms reikšmingą datą.
Tarp kitų nuotraukų buvo parodyta ir Lietuvos ambasadoriaus Hagoje, kur veikia Tarptautinis baudžiamasis teismas, Dariaus Semaškos nuotrauka, kurią jis patalpino savo „Twitter“ paskyroje. Šventiniame posėdyje Niujorke dalyvavo Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Ban Ki-moon, Teismo pirmininkas Sang-Hyun Song ir Teismo šalių asamblėjos pirmininkė Tina Intelmann, diplomatinių misijos atstovai.
Romos statutu 1998 m. liepos 17 dieną įsteigtas Tarptautinis baudžiamasis teismas yra skirtas teisti asmenis, kurie kaltinami pačiais sunkiausiais tarptautinio masto nusikaltimais - genocidu, nusikaltimais žmoniškumui, karo ir agresijos nusikaltimais. Šiuo metu Romos statutą yra ratifikavusios 122 valstybės.
