Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Santuokos registravimas Įkelta2021.11.19

2021 m. gruodžio 3 d. 14:00 val. Lietuvos Respublikos ambasadoje Nyderlandų Karalystėje santuoką įregistruos Darius Rugaitis, gim. 1981-02-24, ir Viktorija Čepaitytė, gim. 1994-08-23.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Nyderlanduose »
Nuotr1.jpg

Spalio 6 dieną Hagoje paminėtas Lietuvos ir Nyderlandų diplomatinių santykių 100-metis. 1921 metų spalio 6 dieną Nyderlandai pripažino atkurtos Lietuvos nepriklausomybę.

„Nuo 1921 metų Lietuvos ir Nyderlandų santykiai buvo sėkmingai plėtojami ekonomikos, kultūros, mokslo ir kitose srityse. Dėl sovietų okupacijos nutrūkusį bendradarbiavimą sparčiai atkūrėme per pastaruosius 30 metų. Šiandien esame artimi partneriai Europos Sąjungoje ir patikimi sąjungininkai NATO, kuriuos sieja bendros laisvės ir demokratijos vertybės. Lietuvoje dislokuotas olandų karių kontingentas prisideda prie regiono saugumo. Auga prekyba, investicijos ir turizmas tarp mūsų šalių. Bendradarbiaujame inovacijų ir technologijų srityse, Nyderlandų universitetai yra viena iš pagrindinių lietuvių studentų studijų krypčių. Norime toliau gilinti tvirtą partnerystę tarp mūsų valstybių įvairiose srityse, stiprinti ryšius tarp visuomenių“,− sveikindamas svečius sakė Lietuvos ambasadorius Nyderlanduose Vidmantas Purlys.

Istorinė, kultūros diplomatija »
help27_for_print_lt.jpg

Informuojame Nyderlanduose gyvenančius lietuvius, kad nuo š. m. rugsėjo mėnesio Dingusių žmonių šeimų paramos centras administruos Nacionalinės asociacijos prieš prekybą žmonėmis įsteigtą 24 val. per parą ir 7 dienas per savaitę veikiančią nemokamą pagalbos liniją, nukentėjusiems ar galėjusiems nukentėti nuo prekybos žmonėmis asmenims.
➡ Telefonas, skambinant iš užsienio: +370 61691119.
➡ Telefonas, skambinant iš Lietuvos: 8-800 91119.

Konsulinės naujienos »

Lietuvos Respublikos ambasada Nyderlandų Karalystėje skelbia kandidatų atranką raštvedžio (-ės) pareigybei užimti.

Vykdydama Lietuvos Respublikos nacionalinės kovos su korupcija 2015–2025 metų programos įgyvendinimo 2020–2022 metų tarpinstitucinį veiklos planą (toliau – Planas), patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. nutarimu Nr. 1232, Specialiųjų tyrimų tarnyba (toliau - STT) parengė rekomendacijas užsienyje veikiantiems Lietuvos verslo subjektams, kaip atpažinti korupcijos apraiškas ir į jas reaguoti, įskaitant galimus užsienio pareigūnų papirkimo atvejus (toliau – Rekomendacijos).

Rekomendacijų trumpąją versiją rasite čia. Išsamus rekomendacijų tekstas paskelbtas Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos tinklalapyje.

Ekonominiai santykiai »
Kvotos vežėjams jau baigiasi Įkelta2021.05.11

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Migracijos departamento paskelbtą pranešimą, jog kvota, nustatyta užsieniečiams, kurie atvyksta į Lietuvos Respubliką dirbti tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojais, netrukus bus išnaudota, raginame darbdavius, norinčius pasikviesti darbuotojų (vairuotojų) iš trečiųjų šalių, jau dabar kreiptis į Užimtumo tarnybą dėl leidimo dirbti išdavimo. 

Informuojame, kad išnaudojus kvotą, Lietuvos Respublikos vizų tarnybos užsienyje prašymus dėl nacionalinių vizų išdavimo gali priimti nagrinėti tik užsieniečiui pateikus Užimtumo tarnybos išduotą leidimą dirbti.

Konsulinės naujienos »
zoom_fonas [Recovered]-49.png

„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ – nuo 2017 m. kryptingai vystomas didžiausias iki šiol Kauno miesto ir rajono kultūros projektas, kurio šūkis – „Iš laikinosios į šiuolaikinę sostinę“.

Kaunas turi viską, kad būtų įdomus pasauliui. Būsimoji Europos kultūros sostinė pasitelkė istoriją, fluxus ir dizaino idėjas bei šiandien čia gyvenančią bendruomenę, kad sukurtų naująją „Šiuolaikinės sostinės“ legendą. Visą straipsnį skaitykite čia.

Daugiau informacijos apie Kaunas - Europos kultūros sostinė 2022 https://kaunas2022.eu/

Istorinė, kultūros diplomatija »

Lietuvos Respublikos Seimui priėmus Notariato įstatymo pakeitimus, kurie įsigalios š.m. liepos 1 d., atsiras galimybė notarinius veiksmus atlikti nuotoliniu būdu, kai notarinį veiksmą atlieka Lietuvos Respublikos notarai: https://notarurumai.lt/naujienos/seimas-atvere-kelia-nuotolinems-notarinems-paslaugoms/710

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad:

  • nuotoliniu būdu negalės būti atliekami šie notariniai veiksmai: testamento patvirtintinimas ar priėmimas saugoti, taip pat liudijimas, kad asmuo yra gyvas ir tam tikroje vietoje;
  • asmuo savo valiai patvirtinti turės turėti kvalifikuotą elektroninį parašą.
Konsulinės naujienos »
vebinaras_BY_F2.jpg

Sausio 14 dieną Lietuvos ambasada Nyderlanduose kartu su Lenkijos ambasada ir Nyderlandų tarptautinių santykių institutu „Clingendael“ surengė internetinį seminarą apie Baltarusijos ateitį.

Diskusijoje Lietuvos, Lenkijos ir Nyderlandų diplomatai ir ekspertai bei Baltarusijos pilietinės visuomenės atstovai aptarė politinę situaciją Baltarusijoje ir jos raidą. Taip pat diskutavo apie Baltarusijos pilietinės visuomenės pastangas, siekiant demokratinių pokyčių, Europos Sąjungos (ES) ir tarptautinės bendruomenės veiksmus, kurie prisidėtų prie smurto nutraukimo, žmogaus teisių užtikrinimo ir laisvų rinkimų surengimo.

„Lietuva jau kelis dešimtmečius remia Baltarusijos pilietinę visuomenę. Baltarusijos piliečiai 2020 metų rugpjūtį balsavo už demokratines permainas, už jas jie taikiai kovoja iki šiol. Jų balsas turi būti išgirstas, nepaisant Minsko režimo siekio brutaliai jį nuslopinti. Todėl padedame Baltarusijos pilietinėms organizacijoms saugiai veikti Lietuvoje, laisvai reikšti savo nuomonę. Prie to kviečiame prisidėti ir kitas ES valstybes“, - teigė Lietuvos ambasadorius Nyderlanduose Vidmantas Purlys.

Renginyje taip pat kalbėjo Baltarusijos Koordinavimo tarybos prezidiumo narys Pavelas Latuško, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas Vytis Jurkonis bei kiti ekspertai.

Užsienio politika ir diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha