Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
vebinaras_BY_F2.jpg

Sausio 14 dieną Lietuvos ambasada Nyderlanduose kartu su Lenkijos ambasada ir Nyderlandų tarptautinių santykių institutu „Clingendael“ surengė internetinį seminarą apie Baltarusijos ateitį.

Diskusijoje Lietuvos, Lenkijos ir Nyderlandų diplomatai ir ekspertai bei Baltarusijos pilietinės visuomenės atstovai aptarė politinę situaciją Baltarusijoje ir jos raidą. Taip pat diskutavo apie Baltarusijos pilietinės visuomenės pastangas, siekiant demokratinių pokyčių, Europos Sąjungos (ES) ir tarptautinės bendruomenės veiksmus, kurie prisidėtų prie smurto nutraukimo, žmogaus teisių užtikrinimo ir laisvų rinkimų surengimo.

„Lietuva jau kelis dešimtmečius remia Baltarusijos pilietinę visuomenę. Baltarusijos piliečiai 2020 metų rugpjūtį balsavo už demokratines permainas, už jas jie taikiai kovoja iki šiol. Jų balsas turi būti išgirstas, nepaisant Minsko režimo siekio brutaliai jį nuslopinti. Todėl padedame Baltarusijos pilietinėms organizacijoms saugiai veikti Lietuvoje, laisvai reikšti savo nuomonę. Prie to kviečiame prisidėti ir kitas ES valstybes“, - teigė Lietuvos ambasadorius Nyderlanduose Vidmantas Purlys.

Renginyje taip pat kalbėjo Baltarusijos Koordinavimo tarybos prezidiumo narys Pavelas Latuško, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas Vytis Jurkonis bei kiti ekspertai.

Užsienio politika ir diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata