Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Studentų diena Lietuvos ambasadoje Nyderlanduose

Sukurta 2023.10.04 / Atnaujinta 2023.10.04 15:06
  Studentų diena Lietuvos ambasadoje Nyderlanduose

  Rugsėjo 22 dieną Lietuvos ambasadoje Nyderlanduose įvyko jau tradicine tapusi Studentų diena. Iš įvairių miestų suvažiavę studentai klausėsi ambasados paruoštos programos bei susipažino vieni su kitais neformalioje aplinkoje.

  Renginyje pranešimus skaitė Hagoje viešėjusi teisingumo viceministrė Gabija Girdaitė-Daugirdė, kuri pasakojo apie tarptautinį teismą, savo karjerą bei Lietuvos indėlį karo Ukrainoje kontekste. Apie savo studijas, praktiką ir darbą Amsterdame pasakojo ką tik bakalauro studijas pabaigusi Ugnė Damulytė. Agnė Žilinskaitė pristatė Nyderlandų studentų asociacijos veiklas bei iš Lietuvos atvykusi Valstybės saugumo departamento komanda papasakojo apie grėsmes ir rizikas Ukrainos karo kontekste bei apie darbo žvalgyboje ypatumus.

  Susirinkę studentai turėjo progą pabendrauti su įvairių sričių profesionalais bei užduoti klausimus, taip pat neformalioje renginio dalyje susipažinti vieni su kitais bei užmegzti santykius.

  Remiantis renginio išvakarėse ambasados surinkta naujausia informacija, Nyderlanduose šiuo metu studijuoja apie 2000 lietuvių, daugiausia jų Amsterdame, Roterdame, Groningene, Eindhovene ir Hagoje. Iš jų didžioji dalis studijuoja ekonomiką (591), inžineriją (347) ir kalbas (266). Po metų iš visų baigusių studijas Nyderlanduose lieka 50 procentų, po trijų metų - 27 proc., o po penkių metų - kiekvienas 6-7.

  Šią jau ne pirmus metus įgyvendinamą iniciatyvą Lietuvos Respublikos ambasada Nyderlanduose planuoja organizuoti ir kitais metais.

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha