Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
zoom_fonas [Recovered]-49.png

„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ – nuo 2017 m. kryptingai vystomas didžiausias iki šiol Kauno miesto ir rajono kultūros projektas, kurio šūkis – „Iš laikinosios į šiuolaikinę sostinę“.

Kaunas turi viską, kad būtų įdomus pasauliui. Būsimoji Europos kultūros sostinė pasitelkė istoriją, fluxus ir dizaino idėjas bei šiandien čia gyvenančią bendruomenę, kad sukurtų naująją „Šiuolaikinės sostinės“ legendą. Visą straipsnį skaitykite čia.

Daugiau informacijos apie Kaunas - Europos kultūros sostinė 2022 https://kaunas2022.eu/

Istorinė, kultūros diplomatija »
9CD_8792.jpg

Minint Lietuvos žydų istorijos metus, Lietuvos ambasadoje Nyderlanduose pristatyti žinomų olandų menininkų Margaret Lansink ir Rene van Hulsto darbai, sugulę į albumą „Žmogaus gerumas“. Kauno fotografijos galerijos išleistas fotografijų ir eilėraščių albumas buvo įkvėptas tarpukario Lietuvos sostinėje Kaune dirbusio olandų konsulo Jan Zwartendijk istorijos. 1940 m. vasarą, pasinaudojęs susiklosčiusiomis aplinkybėmis, jis vos per dvi savaites išdavė 2300 leidimų („gyvybės vizų“) Lietuvą pasiekusiems žydų karo pabėgėliams iš Lenkijos ir Lietuvos žydams išvykti į Nyderlandams priklausančią Kiurasao salą Karibų jūroje. Nyderlandų Karalystės leidimas įgalino gauti tranzitinę Japonijos vizą, kurią išdavė Japonijos konsulas Čiunė Sugihara. Tokiu būdu, gavusieji vizas galėjo išvykti iš Sovietų Sąjungos okupuotos Lietuvos.

Nuotraukų autorė Edita Giniotytė Stončienė / Editafotografie.

 

Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata