Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Santuokos registravimas Įkelta2020.07.02

2020 m. liepos 17 d. 15:00 val. Lietuvos Respublikos ambasadoje Nyderlandų Karalystėje santuoką įregistruos Giedrius Stasiškis, gim. 1990-03-16, ir Gintarė Grubaitė, gim. 1995-11-23.

2020 m. liepos 24 d. 14:00 val. Lietuvos Respublikos ambasadoje Nyderlandų Karalystėje santuoką įregistruos Andrius Briedis, gim. 1988-02-11, ir Irma Valašinaitė, gim. 1991-09-27.

Lietuviai Nyderlanduose »

Informuojame, kad asmenys Lietuvos Respublikos pilietybės klausimais po š. m. rugsėjo 1 d. laikinai nebus registruojami, apie galimybes kreiptis į diplomatinę atstovybę šiais klausimais bus papildomai pranešta.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Nyderlanduose »

Nuo šiandien, 2020 m. liepos 1 d. (trečiadienio), pradedama rinkėjų, planuojančių balsuoti užsienyje 2020 m. spalio 11 d. vyksiančiuose Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose, registracija. Lietuvos ambasada Nyderlanduose maloniai kviečia Lietuvos Respublikos piliečius, nuolat gyvenančius, laikinai išvykusius ar rinkimų metu būsiančius Nyderlandų Karalystėje ir turinčius teisę balsuoti, registruotis balsavimui užsienyje.

Rinkėjams suteikiama galimybė pasirinkti balsavimo būdą: balsuoti atvykus į Lietuvos Respublikos diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą, balsuoti paštu arba balsuoti Lietuvoje rinkimų dieną. Visi rinkėjai, pageidaujantys balsuoti užsienyje, turi užpildyti registracijos formą, nepriklausomai nuo to, ar jie nuolat gyvena užsienyje ir jau buvo įtraukti į užsienyje balsuojančių rinkėjų sąrašus praėjusiuose rinkimuose ar referendumuose, ar užsienyje balsuos pirmąjį kartą.

Atsižvelgiant į tai, kad dėl COVID-19 situacijos balsavimas tam tikrose ambasadose ar konsulinėse įstaigose gali neįvykti, rinkėjams, planuojantiems balsuoti užsienyje, rekomenduojama registruotis balsavimui paštu.

Užsiregistruoti balsavimui užsienyje galima paspaudus čia.

Pildydami registracijos formą, rinkėjai turi nurodyti savo asmens duomenis lietuviškomis raidėmis, t. y. pateikti savo vardą ir pavardę taip, kaip yra nurodyta rinkėjo Lietuvos Respublikos piliečio pase ar asmens tapatybės kortelėje.

Užsienyje balsuosiantys rinkėjai balsuos Pasaulio lietuvių vienmandatėje rinkimų apygardoje.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Nyderlanduose »
Santuokos registravimas Įkelta2020.06.25

2020 m. liepos 10 d. 16:00 val. Lietuvos Respublikos ambasadoje Nyderlandų Karalystėje santuoką įregistruos Arvydas Adomaitis, gim. 1985-12-16, ir Justina Kazokaitė, gim. 1989-05-20.

Lietuviai Nyderlanduose »

Lietuvos Respublikos ambasada Nyderlandų Karalystėje nuo 2020 m. gegužės 11 d. atnaujina skubių konsulinių paslaugų teikimą Nyderlandų Karalystėje, Vokietijoje ir Belgijos Karalystėje gyvenantiems Lietuvos Respublikos piliečiams. Vokietijoje ir Belgijoje gyvenantys lietuviai registruojami tuo atveju, jei Lietuvos Respublikos ambasada Hagoje yra arčiau gyvenamosios vietos nei ambasada Berlyne ar Briuselyje. Registracija būtiniausioms konsulinėms paslaugoms bus vykdoma nuo gegužės 4 dienos ir tik elektroniniu paštu: [email protected]

Bus teikiamos šios konsulinės paslaugos:

1. Paso ar asmens tapatybės kortelės keitimas besibaigiant (likus iki galiojimo pabaigos ne ilgiau nei 3 mėn.), pasibaigus asmens tapatybės dokumento galiojimo laikui, praradus asmens tapatybės dokumentą.

2. Užsienyje gimusio vaiko gimimo įtraukimas į apskaitą Lietuvoje ir/ar pirmojo asmens tapatybės dokumento išdavimas.

3. Užsienyje sudarytos santuokos įtraukimas į apskaitą Lietuvoje ir/ar asmens tapatybės dokumento keitimas.

4. Užsienyje mirusio asmens mirties įtraukimas į apskaitą Lietuvoje.

5. Konsulinių pažymų išdavimas (tik Nyderlanduose gyvenantiems Lietuvos Respublikos piliečiams).

6. Tarptautinių civilinės būklės aktų įrašų išrašų išdavimas (tik pirminiams įrašams sudarytiems Lietuvoje – gimimo (forma A), santuokos (forma B), mirties (forma C).

7. Asmens grįžimo pažymėjimo išdavimas.

8. Notariniai veiksmai (tik Nyderlanduose gyvenantiems Lietuvos Respublikos piliečiams).

Registruojantis prašome nurodyti savo vardą, pavardę, gimimo datą, kontaktinį telefono numerį, elektroninio pašto adresą bei kokios konsulinės paslaugos pageidaujate.

Su užsiregistravusiais Lietuvos Respublikos piliečiais bus susisiekta telefonu arba elektroniniu paštu. Atsižvelgiant į konsulinės paslaugos būtinumą ir skubumą, piliečiui bus pasiūlyta artimiausia galima paslaugos suteikimo data ir individualus priėmimo laikas.

Konsulinės naujienos »

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro sprendimu dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo prevencijos priemonių, nuo 2020 m. kovo 16 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Nyderlandų Karalystėje laikinai teikiama tik neatidėliotina konsulinė pagalba. Atkreipiame dėmesį, kad elektroninė registracija priėmimui šiuo metu neveikia. Konsulinis priėmimas dėl dokumentų išdavimo ir kitų konsulinių paslaugų bus atnaujintas po atskiro pranešimo. Sekite informaciją.

Asmenims, kuriems dėl pasibaigusios kelionės dokumentų galiojimo datos reikia grįžti į Lietuvą, gali būti išduodamas laikinas ASMENS GRĮŽIMO DOKUMENTAS (galioja 2 savaites). Dėl šio laikino dokumento gavimo ir atvykimo laiko būtina suderinti iš anksto. Ši paslauga priskiriama prie neatidėliotinos pagalbos suteikimo.

 

Konsulinės naujienos » Lietuviai Nyderlanduose »

Balandžio 8 dieną paskelbta pirmoji Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW) Tyrimo ir identifikavimo grupės ataskaita, kurioje pateikiami faktai dėl cheminio ginklo panaudojimo 2017 metais kovo mėnesį Sirijoje.

Surinkti įrodymai suteikia pakankamai pagrindo teigti, kad atsakomybė tenka Sirijos karinėms oro pajėgoms. Ši ataskaita netrukus bus svarstoma OPCW Vykdomojoje taryboje, o vėliau – Jungtinėse Tautose.

Lietuva remia visapusį nešališką tyrimą ir jo išvadas bei griežtai smerkia cheminio ginklo panaudojimą bet kokiame kontekste. Ir toliau laikomės nuostatos, kad asmenys, atsakingi už cheminių ginklų naudojimą, turi būti patraukti atsakomybėn. Paskelbta ataskaita yra labai svarbus žingsnis, siekiant nustatyti asmenis, atsakingus už cheminio ginklo panaudojimą.

Imdamiesi ryžtingų veiksmų, kartu su partneriais užkirsime kelią tragedijų, susijusių su cheminio ginklo panaudojimu, pasikartojimui ateityje. Cheminio ginklo naudojimas bet kurioje vietoje, bet kuriuo metu ir bet kokiomis aplinkybėmis yra tarptautinės teisės pažeidimas ir gali būti baudžiamas kaip sunkiausias karo nusikaltimas ir nusikaltimas žmoniškumui.

Lietuva buvo išrinkta OPCW Vykdomosios tarybos nare dvejų metų laikotarpiui nuo 2020 gegužės 12 dienos.

Užsienio politika ir diplomatija »

Nuo balandžio 4 d. dienos 00:00 val.  skrydžiai keleiviams vežti į ir iš Lietuvos Respublikos tarptautinių oro uostų galės būti vykdomi tik gavus Lietuvos transporto saugos administracijos išduotą atskirą leidimą oro susisiekimui vykdyti pagal susisiekimo ministro pavedimą, atsižvelgiant į užsienio reikalų ministro teikimą.

Piliečiams, šiuo metu esantiems Europos Sąjungos, Šengeno erdvės šalyse ir Jungtinėje Karalystėje, vis dar lieka galimybė į Lietuvą grįžti keleiviniais keltais iš Kylio į Klaipėdą, taip pat lengvaisiais automobiliais per Saločių–Grenstalės sienos kirtimo punktą. Nepasinaudojusiems ar negalėjusiems pasinaudoti organizuotomis grįžimo galimybėmis šiuo metu užsienyje esantiems Lietuvos piliečiams primygtinai rekomenduojame likti buvimo šalyje iki karantino pabaigos, sekti vietos institucijų informaciją ir laikytis jų nurodymų.

Daugiau informacijos: http://www.urm.lt/default/lt/

Konsulinės naujienos » Lietuviai Nyderlanduose »

Šiuo metu keliauti iš Nyderlandų tranzitu į Lietuvą per Vokietijos oro ir jūrų uostus leidžiama. Lenkijos sienos automobiliams uždarytos.

Grįžus į Lietuvą privaloma 14 dienų izoliacija savivaldybių administracijų numatytose patalpose. Prašome įdėmiai susipažinti su sprendimu Nr. V-499: http://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/KORONA/V-499.pdf

Raginame Nyderlanduose ne savo noru įstrigusius, į savo nuolatines gyvenamąsias vietas Lietuvoje norinčius grįžti piliečius, kuo skubiau ieškoti kelionių galimybių savarankiškai. Valstybėms vis plačiau taikant judėjimo apribojimus tokių galimybių sparčiai mažėja.
Rekomenduojame Nyderlanduose ne savo noru įstrigusiems piliečiams svarstyti galimybę saugiai pralaukti karantiną užsienyje.


Dėl COVID-19 pandemijos situacija pasaulyje sparčiai keičiasi, vis daugiau valstybių uždaro savo sienas, atšaukiami skrydžiai, keičiasi judėjimo antžeminiu transportu galimybės, todėl mūsų pateikiama informacija yra tik rekomendacinio pobūdžio pagalba. Už privačių bendrovių sprendimus nevykdyti nuostolingų reisų ambasada ir URM atsakomybės prisiimti negali.
Patariame atidžiai tikrinti oro linijų, keltų, traukinių ir kt. transporto priemonių operatorių informaciją realiuoju laiku.
Vyriausybė dėl ribotų ištekliu ir valstybių sienų uždarymų Lietuvos piliečių pargabenimą svarstytų organizuoti tik išimtiniais atvejais.

Daugiau informacijos ir kelionių rekomendacijų galite rasti LR ambasados Nyderlanduose ir LR Užsienio reikalų ministerijos tinklapiuose ir Facebook paskyrose.

LR užsienio reikalų ministerija tinklalapyje https://keliauk.urm.lt ir https://bit.ly/3arB3GA skelbia naujausią informaciją apie galimybes pasiekti Lietuvą.

URM atsakymai į dažnai užduodamus klausimus (D.U.K.):
https://urm.lt/default/lt/urm-informacija-keliaujantiems/covid19-duk-keliaujantiems

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444 (WhatsApp: +370 699 83537), el. paštas [email protected]

Aktuali informacija informacija apie koronavirusą Lietuvoje ir keliaujantiems:
www.koronastop.lt
https://keliauk.urm.lt
https://urm.lt/urm-informacija-keliaujantiems
https://de.mfa.lt/de/lt/
#KeliaukSaugiai programėlė http://onelink.to/epmjp5

Primename, kad Lietuvos Respublikos ambasadoje Nyderlanduose laikinai teikiama tik neatidėliotina konsulinė pagalba.
 
Aktualią informaciją apie situaciją Nyderlanduose sekite Visuomenės sveikatos ir aplinkos instituto (www.rivm.nl) bei Vyriausybės (www.government.nl) internetinėse svetainėse.
 

Konsulinės naujienos » Lietuviai Nyderlanduose »
Amsterdamas-Ryga_26, 27 kovo.png

Oro linijų bendrovė "airBaltic" paskelbė informaciją, kad bus vykdomi skrydžiai Amsterdamas-Ryga š. m. kovo 26 d. ir kovo 27 d.

Bilietų rezervacija telefonu +371 67207771

Daugiau informacijos rasite čia: https://www.airbaltic.com/en/travel-updates

Konsulinės naujienos » Lietuviai Nyderlanduose »
Skrydis Amsterdamas-Vilnius2.png

Bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija ir Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija kelionių organizatorius Tez Tour siūlo jau antrą tiesioginį skrydį iš Amsterdamo į Vilnių pirmadienį, kovo 23 d., 16:25.

Bilieto kaina – 235 EUR.

Daugiau informacijos: https://www.teztour.lt/page/svarbi-informacija-keliautoju-saugumas.lt.html

Konsulinės naujienos » Lietuviai Nyderlanduose »

Šiuo metu galime su Jumis pasidalinti informacija apie kelionių organizatoriaus Tez Tour siūlomą tiesioginį skrydį iš Amsterdamo į Vilnių rytoj, kovo 19 d. 16:25. Bilieto kaina – 235 EUR.

Informaciją rasite čia: https://www.teztour.lt/page/svarbi-informacija-keliautoju-saugumas.lt.html

Konsulinės naujienos » Lietuviai Nyderlanduose »

BAIGĖSI laikinai NYDERLANDUOSE esančių piliečių, kurie neturi gyvenamojo ploto ir negali išvykti, registracija.

Jei būtų vykdomas organizuotas Lietuvos piliečių iš Nyderlandų pervežimas į Lietuvą, su užsiregistravusiaisiais susisieksime elektroniniu paštu arba telefonu.

Kol kas Nyderlanduose laikinai atsidūrusiems Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame ieškoti galimybių karantino laikotarpiu apsistoti Nyderlanduose. Taip pat prašome jūsų nuolatos sekti oro uostų bei oro bendrovių teikiamą informaciją apie vykdomus skrydžius bei informaciją Lietuvos Respublikos ambasados Nyderlanduose internetinėje svetainėje ir Facebook paskyroje.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Nyderlanduose »

Kovo 18 d. iš Sassnitz (Zasnicas) uosto skelbiamas papildomas "Tallink" keltas į Ventspilį, kuriuo galės grįžti Lietuvos, Latvijos ir Estijos piliečiai.

Kelte yra 2500 vietų keleiviams ir 300 automobilių;
Išvykimas kovo 18 d. 23:55 val. Vokietijos laiku.
Bilietus galima įsigyti Tallink interneto svetainėje
Konsulinės naujienos » Lietuviai Nyderlanduose »
DĖMESIO! SVARBI INFORMACIJA! Įkelta2020.03.16

Vis daugiau valstybių priimant sprendimą uždaryti sienas karantino laikotarpiui tam, kad suvaldytų Covid-19 plitimą, Nyderlanduose laikinai atsidūrusiems Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame ieškoti galimybių karantino laikotarpiu apsistoti Nyderlanduose. Prašome jūsų nuolatos sekti oro uostų bei oro bendrovių teikiamą informaciją apie vykdomus skrydžius.  Taip pat sekite informaciją Lietuvos Respublikos ambasados Nyderlanduose internetinėje svetainėje ir Facebook paskyroje. Ambasada ir toliau vykdo šalyje laikinai esančių piliečių, kurie neturi gyvenamojo ploto ir negali išvykti, registraciją. Registracija baigiama kovo 17 d. 18:00 val.

Sekite informaciją apie situaciją Nyderlanduose Visuomenės sveikatos ir aplinkos instituto (www.rivm.nl) bei Vyriausybės (www.government.nl) internetinėse svetainėse.

Rekomenduojame užsiregistruoti LR Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje, kuri padės jums greičiau gauti aktualią informaciją https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma

Konsulinės naujienos » Lietuviai Nyderlanduose »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata