Paso arba asmens tapatybės kortelės keitimas/išdavimas vaikams (iki 16 metų)

Sukurta 2018.07.18 / Atnaujinta 2021.03.08 10:12

DĖMESIO:

Būtina išankstinė registracija konsulinėms paslaugoms.

Prašymą ir kitus vaiko pasui arba asmens tapatybės kortelei išduoti reikalingus dokumentus gali pateikti vienas iš vaiko tėvų (įtėvių) arba globėjų. Jeigu prašymą pateikia vaiko globėjas, kartu su globėjo pasu ar asmens tapatybės kortele pateikiamas ir globą nustatantis dokumentas (jeigu dokumentas išduotas ne Lietuvoje, būtinas dokumento patvirtinimas Apostille bei vertimas į lietuvių kalbą).

Jeigu prašymą išduoti asmens tapatybės dokumentą vaikui teikia vienas iš išsituokusių vaiko tėvų (toliau – tėvai) – dokumentą, patvirtinantį, kad vaiko gyvenamoji vieta nustatyta su prašymą pateikiančiu vaiko tėvu, arba to iš tėvų, su kuriuo nustatyta vaiko gyvenamoji vieta, rašytinį sutikimą dėl prašymo pateikimo, o jei vaiko gyvenamoji vieta nenustatyta – dokumentą, kuriuo nutraukta santuoka (pvz. teismo sprendimą, jeigu dokumentas išduotas ne Lietuvoje, būtinas patvirtinimas Apostille bei vertimas į lietuvių kalbą).

Jeigu vaiko tėvai išsituokę, vaiko iki 16 m. prašymą ir kitus paso arba asmens tapatybės kortelės išdavimui ar keitimui reikalingus dokumentus pateikia tas iš tėvų, su kuriuo vaikas gyvena (vaiko gyvenamoji vieta nustatyta tėvų susitarimu arba teismo).

Kreipiantis dėl paso arba asmens tapatybės kortelės išdavimo vaikui iki 1 metų amžiaus, vaiko atvežti į ambasadą nereikia. Pateikiant vaiko nuo 1 m. iki 16 m. prašymą išduoti pasą arba asmens tapatybės kortelę, kartu su vienu iš tėvų (įtėvių) arba globėjų turi atvykti ir vaikas.

Vaikas nuo 12 metų keičiant asmens tapatybės dokumentą turi pateikti pirštų atspaudus, o nuo 14 metų turi pateikti parašo pavyzdį.

Paso arba asmens tapatybės kortelės keitimas/išdavimas vaikui iki 16 m., užtrunka iki 2 mėnesių nuo prašymo pateikimo dienos. Keičiamo paso arba asmens tapatybės kortelės ambasadoje palikti nereikia.

Reikalingi dokumentai:

  • Vaiko pasas arba asmens tapatybės kortelė (jeigu neprarasti).
  • Vieno iš tėvų arba globėjų, kuris atvyks su vaiku, galiojantis pasas arba asmens tapatybės kortelė.
  • Nuotraukos daromos ambasadoje su biometrine įranga, tačiau turite įsivertinti ar Jūsų vaikas gali sukoncentruoti dėmesį ir yra ramus, nes nepavykus nufotografuoti su biometrine įranga turėsite pateikti 2 vaiko amžių atitinkančios nuotraukas. (YPAČ SVARBU ATKREIPTI DĖMESĮ Į REIKALAVIMUS NUOTRAUKOMS, KURIUOS RASITE PASPAUDĘ NUORODĄ - ADIC).
  • Konsulinis mokestis už paso arba asmens tapatybės kortelės keitimą/išdavimą.
  • Jeigu pasą arba asmens tapatybės kortelę pageidaujama gauti paštu, apmokėti išlaidas už siuntimą registruotu paštu.

Naujienlaiškio prenumerata