Notariniai veiksmai

Sukurta 2014.09.24 / Atnaujinta 2021.10.21 14:20

Bendra informacija

DĖMESIO   

Notarinio veiksmo atlikimui būtina iš anksto užsiregistruoti elektroninėje registracijos sistemoje.

Atsiskaitymas ambasadoje tik banko kortelėmis arba iš anksto susitarus - pavedimu.

 • Ambasadoje visi notariniai veiksmai atliekami tik asmeniškai atvykusiems Lietuvos Respublikos piliečiams - fiziniams asmenims.
 • Ambasadoje neatliekami notariniai veiksmai:
  • Lietuvos Respublikos juridiniams asmenims - įmonėms, asociacijoms ir pan.;
  • netvirtinami rašytiniai liudytojo parodymai ir vedybų sutartys
  • sandoriai, susiję su Lietuvoje esančių nekilnojamųjų daiktų perleidimu, perdavimu naudotis, įkeitimu ar kitų daiktinių teisių ar jų suvaržymu. Tokius dokumentus  tvirtina tik notarai.
 • Lietuvos Respublikos piliečiai dėl notarinių veiksmų atlikimo gali kreiptis ir į bet kurį Nyderlandų Karalystės viešąjį notarą ar teisę notarinius veiksmus atlikti turintį advokatą. Tam, kad Nyderlandų Karalystės pareigūno patvirtintas dokumentas būtų pripažįstamas Lietuvoje, jis turi būti išverstas į lietuvių kalbą ir legalizuotas pažyma (Apostille). Informaciją apie Nyderlandų Karalystės išduotų dokumentų tvirtinimą Apostille galima rasti čia.
 • Jeigu turite advokato, notaro ar kito teisės specialisto parengtą lietuvišką įgaliojimo tekstą, prašome prieš atvykstant į ambasadą persiųsti jį el. paštu [email protected], antraštėje nurodant įgaliotojo vardą, pavardę ir atvykimo į ambasadą datą. Jeigu parengtasis dokumentas atitinka visus Lietuvos teisės notariniam dokumentui nustatytus reikalavimus (tekstas ir terminai taisyklinga lietuvių kalba, datos ir skaičiai parašyti žodžiais, tiksliai nurodyti visi įgaliotojo ir įgaliotinio duomenys, aprašyti minimų asmenų asmens tapatybės dokumentai ir pan.), konsulinis mokestis už sandorio surašymą imamas nebus.
 • Prieš atvykstant į ambasadą dėl įgaliojimo surašymo ir tvirtinimo reikia elektroniniu paštu [email protected]  atsiųsti įgaliotojo asmens tapatybės dokumento kopiją bei užpildytą prašymą dėl įgaliojimo duomenų.
 • Įgaliojimo surašymui ir patvirtinimui į ambasadą turi atvykti tik įgaliojantis asmuo.
 • Konsulinis mokestis už įgaliojimo surašymą ir patvirtinimą - žr. Konsulinio mokesčio tarifai,

DĖMESIO  

Lankytojų pateiktos skaitmeninės laikmenos su įgaliojimo tekstu ambasadoje nepriimamos.

Notariniam veiksmui atlikti reikalingi dokumentai

Bet kuriam notariniam veiksmui atlikti reikia pateikti galiojantį Lietuvos Respublikos pasą arba asmens tapatybės kortelę ir ambasadoje sumokėti konsulinį mokestį.

Notarinių dokumentų atsiėmimas

Visi notariniai veiksmai paprastai atliekami ir notariniai dokumentai atiduodami tą pačią dieną. Jeigu konsuliniam pareigūnui reikia papildomos informacijos ar konsultacijos, notarinių veiksmų atlikimas gali būti atidėtas kol bus gauta reikalinga informacija.

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha