Dokumentų legalizavimas

Sukurta 2014.09.24 / Atnaujinta 2021.10.21 14:19

Lietuvoje išduotų dokumentų legalizavimas

DĖMESIO:

Registracija konsulinei paslaugai galima elektroninėje registracijos sistemoje.

Lietuvoje išduoti dokumentai pažyma (Apostille) tvirtinimi Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijoje, kur dėl dokumento legalizavimo gali kreiptis užsienyje gyvenančio Lietuvos piliečio įgaliotieji asmenys.

Kreipiantis į ambasadą dėl dokumento legalizavimo pažyma (Apostille) reikia pateikti:

  • pažyma (Apostille) tvirtinamo dokumento originalą arba prašymą dėl dokumento pareikalavimo iš Lietuvos institucijų;
  • užpildytą prašymą dėl dokumento patvirtinimo pažyma (Apostille);
  • Lietuvos Respublikos pasą ar asmens tapatybės kortelę arba notarine tvarka patvirtintą Lietuvos Respublikos paso puslapio su nuotrauka ir duomenimis ar asmens tapatybės kortelės kopiją.

SVARBU:

Ambasada turi teisę paprašyti papildomų dokumentų.

Jūsų pateikti dokumentai Lietuvoje išduotam dokumentui patvirtinti pažyma (Apostille) yra perduodami Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Konsuliniam departamentui. Tai gali užtrukti iki 2 mėnesių. Jeigu kartu pateikiami dokumentai ir dėl kartotinio civilinės būklės liudijimo išdavimo – 2-2,5 mėnesio.

DĖMESIO:  

Pažyma (Apostille) gali būti tvirtinami tik po 1991 m. kovo 11 d. Lietuvoje išduoti civilinės būklės liudijimai. Jeigu Jūsų civilinės būklės liudijimas yra išduotas iki 1991 m. kovo 11 d., Jūs kartu turite kreiptis dėl kartotinio civilinės būklės liudijimo išdavimo.

Daugiau informacijos apie dokumentų legalizavimą bei dokumentų tvirtinimą pažyma (Apostille) rasite Užsienio reikalų ministerijos konsulinės informacijos svetainėje.

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha