Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Vašingtone aptarti Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo klausimai

Sukurta 2022.11.15 / Atnaujinta 2022.11.15 12:58
   Vašingtone aptarti Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo klausimai
   Vašingtone aptarti Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo klausimai

   Lapkričio 9-11 dienomis vykusio dvišalio vizito į Jungtines Amerikos Valstijas (JAV) metu užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su JAV Valstybės departamento pareigūnais, analitinių centrų, nevyriausybinių organizacijų, verslo bei spaudos atstovais. Susitikimų metu buvo aptartas Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas tiek dvišaliu pagrindu, tiek regioniniais bei globaliais klausimais.

   Susitikime su JAV Valstybės sekretoriaus pavaduotoju Jose W. Fernandez aptarti Lietuvos ir JAV ekonominiai ryšiai ir galimybės juose plėsti, ypač – biotechnologijų, puslaidininkių ir kitose aukštos pridėtinės vertės pramonės sektoriuose. „JAV tapo viena svarbiausia Lietuvos ekonomine partnere, svarbia rinka lietuviškos kilmės prekėms. Tikimės, kad ateityje taip pat augs JAV investicijų skaičius Lietuvoje“, – susitikime sakė viceministras E. Meilūnas. Susitikimo metu taip pat aptartas Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas plėtojant ryšius su Indijos-Ramiojo vandenyno šalimis.

   Su JAV Valstybės sekretoriaus padėjėja Europai ir Euroazijai Karen Donfried aptarta tolesnė parama Ukrainai, kovojančiai su Rusijos agresija,  pasirengimas 2023 metais Vilniuje vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui, dvišalis bendradarbiavimas saugumo ir gynybos klausimais. K. Donfried pažymėjo, kad Lietuvos indėlis puoselėjant laisvę ir demokratiją pasaulyje yra pastebimas ir reikšmingas.

   Su ambasadore tarptautinio teisingumo klausimams Beth Van Schaack aptarti Rusijos atsakomybės už karo ir agresijos nusikaltimus klausimai, o su Valstybės sekretoriaus padėjėjo pavaduotoju Rytų Azijos ir Okeanijos biure Rick Waters aptarta Kinijos politika ir Lietuvos bei JAV bendradarbiavimas su Taivanu.

   Susitikime su įmonės Termofisher Scientific viceprezidentu Tim Fenton aptarta tolesnė Lietuvos biotechnologijų sektoriaus plėtra bei pasirengimas forumui „Life Sciences Baltics 2023“.