Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Rodyti nuo iki
Archyvas »

Š. m. kovo 17 d., vykstant savivaldybių tarybų rinkimų pakartotiniam balsavimui, dėl saugumo priežasčių portale „Rinkėjo puslapis" nebus teikiamos viešosios elektroninės paslaugos išoriniams naudotojams, įskaitant pretendentų į kandidatus Respublikos Prezidento rinkimuose ir kandidatų sąrašų rinkimuose į Europos Parlamentą el. parėmimą, rinkėjų, gyvenančių užsienyje, elektroninę registraciją balsuoti 2019 m. Respublikos Prezidento rinkimuose ir rinkimuose į Europos Parlamentą, pareiškinių dokumentų pateikimą rinkimams į Europos Parlamentą ir t. t.).

Visą pranešimą galite rasti Vyriausios rinkimų komisijos svetainėje.

Lietuviai Nyderlanduose »

Š. m. kovo 17 d., vykstant savivaldybių tarybų rinkimų pakartotiniam balsavimui, dėl saugumo priežasčių portale „Rinkėjo puslapis" nebus teikiamos viešosios elektroninės paslaugos išoriniams naudotojams, įskaitant pretendentų į kandidatus Respublikos Prezidento rinkimuose ir kandidatų sąrašų rinkimuose į Europos Parlamentą el. parėmimą, rinkėjų, gyvenančių užsienyje, elektroninę registraciją balsuoti 2019 m. Respublikos Prezidento rinkimuose ir rinkimuose į Europos Parlamentą, pareiškinių dokumentų pateikimą rinkimams į Europos Parlamentą ir t. t.).

Visą pranešimą galite rasti Vyriausios rinkimų komisijos svetainėje.

Lietuviai Nyderlanduose »

Kovo 10 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė nutarimą, kad referendumas dėl pilietybės išsaugojimo vyks gegužės 12 d. kartu su Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimais. Gegužės 12 d. taip pat vyks referendumas dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo nuo 141 iki 121.

Atskiros registracijos balsuoti referendumuose nebus. Rinkėjai, kurie jau užsiregistravo balsuoti Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose, automatiškai bus įtraukti į sąrašus rinkėjų, balsuosiančių referendumuose. Rinkėjai, kurie dar registruosis balsuoti rinkimuose, registruodamiesi  www.rinkėjopaslapis.lt  matys atnaujintą informaciją dėl balsavimo referendumuose.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Nyderlanduose »
Santuokos registravimas Įkelta2019.03.05

2019 m. balandžio 19 d. 15:00 val. Lietuvos ambasadoje Nyderlanduose santuoką įregistruos Vaidotas Tuomas, gim. 1988-08-12, ir Sonata Karaliūtė, gim. 1990-05-07. 

Lietuviai Nyderlanduose »
Santuokos registravimas Įkelta2019.03.05

2019 m. balandžio 26 d. 15:00 val. Lietuvos Respublikos ambasadoje Nyderlanduose santuoką įregistruos Martynas Sadauskas, gim. 1988-02-19, ir Ineta Gurevičiūtė, gim. 1988-11-09. 

Lietuviai Nyderlanduose »

Š. m. kovo 3 d., vykstant savivaldybių tarybų rinkimams, dėl saugumo priežasčių portale „Rinkėjo puslapis" nebus teikiamos viešosios elektroninės paslaugos išoriniams naudotojams, įskaitant pretendentų į kandidatus Respublikos Prezidento rinkimuose el. parėmimą, rinkėjų, gyvenančių užsienyje, elektroninė registracija balsuoti 2019 m. Respublikos Prezidento rinkimuose ir rinkimuose į Europos Parlamentą, pareiškinių dokumentų pateikimą rinkimams į Europos Palamentą ir t. t.).

Visą pranešimą galite rasti Vyriausios rinkimų komisijos svetainėje.

Lietuviai Nyderlanduose »

2019 m. vasario 13 d. priėmus Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimą Nr. 139 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 m. lapkričio 16 d. nutarimo Nr. 1135 „Dėl Lietuvos Respublikos konsulinio mokesčio tarifų ir Lietuvos Respublikos konsulinio mokesčio mokėjimo ir grąžinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo, nuo 2019 m. kovo 1 d. keičiasi konsulinio mokesčio tarifas už asmens grįžimo pažymėjimo išdavimą (AGP). Už AGP išdavimą bus imamas nebe 5 eurų, bet 20 eurų konsulinis mokestis.

Konsulinės naujienos »
Hanseatic way.jpg

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo proga maloniai kviečiame Jus į koncertą „Hanzos kelias: muzikinė kelionė po bendrą praeitį“.

2019 m. kovo 10 d., sekmadienį, 16.00 val. (po lietuviškų Šv. Mišių, kurios prasidės 15 val.)

Sint Urbanuskerk, Rijksstraatweg 230, 1115 AV Duivendrecht.

Atlikėjai – senosios muzikos ansambliai „Canto Fiorito“ (Lietuva) ir „Musica Antiqua Salzburg“ (Austrija). Meno vadovas Rodrigo Calveyra

Koncertas nemokamas.

Po koncerto kviečiame taurei vyno.

www.hanseaticway.eu

Istorinė, kultūros diplomatija »
Ambasadorius.jpg

Vasario 12 dieną Hagoje įvyko iškilmingas Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas Lutherse Kerk, Hagoje, kuriame dalyvavo Nyderlandų politikos, verslo ir kitų sričių atstovai, diplomatinis korpusas ir lietuvių bendruomenės nariai.

„Atkūrėme Nepriklausomybę, sukūrėme demokratišką ir laisvą visuomenę, kurioje teisės viršenybė ir žmogaus teisės yra pamatinės vertybės. Esame Europos Sąjungos, NATO ir kitų tarptautinių organizacijų nariai, puoselėjame draugiškus ryšius su dauguma pasaulio valstybių. Palaikome puikius dvišalius santykius su Nyderlandais, grįstus bendromis vertybėmis. Esame patikimi NATO sąjungininkai, o Nyderlandų kariai tarnauja NATO priešakinių pajėgų kovinėje grupėje Lietuvoje. Džiaugiamės didėjančiomis verslo investicijomis, ypač į informacijų technologijų ir kitus sektorius, taip pat augančiais olandų turistų srautais”, – pažymėjo Lietuvos ambasadorius Nyderlanduose Vidmantas Purlys.

Renginio metu skambėjo olandų choro „Exicon“ atliekami Vytauto Miškinio, Fausto Latėno ir kitų  kompozitorių kūriniai iš 2018 metais išleisto albumo  „Baltijos pasivaikščiojimai“ („A Baltic Hike“).  Į šį albumą įtrauktos kompozicijos, kurias įkvėpė Lietuvos, Latvijos ir Estijos šiuolaikinė chorinė muzika.

Istorinė, kultūros diplomatija »

Kaip ir praėjusiais metais, Lietuvos ambasada Nyderlanduose kviečia Lietuvos piliečius, dirbančius arba studijuojančius Nyderlanduose, dalyvauti penktajame 3x3 krepšinio turnyre Laisvės Taurei laimėti.

Varžybos dėl Laivės Taurės vyks 2019 m. kovo 16 d., šeštadienį, 13.30-18 val. Hagos "Hogeveld" sporto salėje (Sporthall Hogeveld, Panamaplein 30, 2548 HJ Den Haag). Turnyras skiriamas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 29-osioms metinėms. Turnyre gali dalyvauti visi Nyderlanduose gyvenantys Lietuvos piliečiai.

Be 3x3 varžybų bus rengiama tritaškių rungtis. Komandai taikomas 40 eurų starto mokestis. Kiekviena komanda gali registruoti 4 asmenis, o detaliau susipažinti su turnyro reglamentu siūlome čia.

Susidomėjusius kviečiame registruotis turnyrui iki kovo 6 dienos el. paštu [email protected]. Prašome pateikti komandos pavadinimą, komandos narių vardus ir pavardes, el. pašto adresus. Kilus klausimams dėl turnyro galite rašyti krepšinio turnyro organizatoriumi Andrium Grabažiu el.paštu [email protected]

Lietuviai Nyderlanduose »
Santuokos registravimas Įkelta2019.02.06

2019 m. kovo 8 d. 15:00 val. Lietuvos Respublikos ambasadoje Nyderlanduose santuoką įregistruos Mindaugas Peckus ir Sandra Kasparaitė.

 

Lietuviai Nyderlanduose »
Santuokos registravimas Įkelta2018.12.20

2019 m. vasario 1 d. 15:00 val. Lietuvos Respublikos ambasadoje Nyderlanduose santuoką įregistruos Aistė Sadauskaitė ir Vilius Rasickis.

2019 m. vasario 15 d. 15:00 val. Lietuvos Respublikos ambasadoje Nyderlanduose santuoką įregistruos Monika Januškaitė ir Saulius Malca.

Lietuviai Nyderlanduose »
IMG_2480-1.jpg

Lapkričio 23 dieną Hagoje vykusios Cheminio ginklo konvencijos valstybių narių konferencijos metu Lietuvos ir Lenkijos iniciatyva surengta diskusija jūrose paskandinto cheminio ginklo tema.

Atidarydamas renginį, Lietuvos nuolatinis atstovas Cheminio ginklo uždraudimo organizacijoje ambasadorius Vidmantas Purlys pažymėjo, kad cheminio ginklo paskandinto jūrose problema yra globali, dideli kiekiai šio ginklo susikaupę Atlanto vandenyne, Viduržemio, Juodojoje ir Šiaurės jūrose.  Baltijos jūroje paskandinti didžiausi šio ginklo kiekiai. Problema aktuali aplinkos apsaugos, saugumo ir ekonominės veiklos jūrose ir kitais požiūriais. Jos sprendimui reikia nuoseklių tarptautinių pastangų ir bendradarbiavimo. Lietuvos požiūriu, Cheminio ginklo uždraudimo organizacija turėtų imtis aktyvesnio vaidmens šioje srityje, skatinti mokslinius tyrimus ir keitimąsi informacija.

Diskusijoje dalyvavo Suomijos, Lenkijos ir Lietuvos ekspertai.

Lietuva nuosekliai kelia jūrose paskandinto cheminio ginklo klausimą tarptautiniuose forumuose. 2010 metais Lietuvos iniciatyva Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja priėmė rezoliuciją dėl tarptautinio bendradarbiavimo keičiantis informacija apie jūroje paskandintą cheminį ginklą ir jo poveikį aplinkai.

Baltijos jūroje po Antrojo pasaulinio karo palaidota apie 40 tūkstančių tonų cheminio ginklo amunicijos, kurios sudėtyje apie 13 tūkstančių tonų nuodingų medžiagų.

Užsienio politika ir diplomatija »
IMG_2667.jpg

Lapkričio 5 dieną Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasados Nyderlanduose, bendradarbiaudamos su Leideno universitetu ir Hagos strateginių studijų centru surengė viešą diskusiją "Europinis saugumas: ar svarbi geografinė padėtis?"

Diskusijos metu buvo kalbama apie Lietuvos ir kitų Baltijos valstybių požiūrį į saugumo situaciją Europoje, santykius su Rusija ir NATO veiksmus, reaguojant į geopolitinius iššūkius Baltijos jūros regione. Taip pat buvo pristatytos Baltijos valstybių pastangos, nukreiptos į saugumo regione stiprinimą, kuriomis siekiama prisidėti prie tarptautinės bendruomenės pastangų užtikrinti tarptautinį stabilumą.

Diskusijoje dalyvavo  Estijos gynybos ir saugumo studijų centre dirbantis Lietuvos mokslininkas Tomas Jermalavičius, Estijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Paul Teesalu ir Latvijos nuolatinis atstovas Europos Sąjungos Tarybos Politikos ir saugumo komitete ambasadorius Andžejs Viļumsons. Ją moderavo Hagos strateginių studijų centro įkūrėjas, Leideno universiteto Tarptautinių santykių ir saugumo profesorius Rob de Wijk.

Diskusijoje dalyvavo Leideno ir kitų universitetų studentai ir mokslininkai, diplomatai ir Nyderlandų valstybės institucijų atstovai. Šis renginys yra Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čio minėjimo Nyderlanduose programos dalis.

NATO ir tarptautinis saugumas »
Tu - ne vienas_250.jpg

"Tu - ne vienas!" Tai socialinis projektas, kurio tikslas - padėti žmonėms psichologiniais klausimais.

Reaguojant į vis didesnes psichologinių problemų apraiškas Lietuvoje bei tarp lietuvių užsienyje, jauni profesionalai iš skirtingų šalių susibūrė tam, kad sukurtų internetinę erdvę,  kurioje kiekvienas rastų reikalingą psichologinę ir emocinę pagalbą. Atsižvelgiant į dažniausiai pasitaikančias psichologines problemas ir kylančius klausimus, svetainė suskirstyta į keturias kategorijas: depresiją, stresą, motyvaciją ir bendravimą bei santykius. Visi publikuojami straipsniai orientuoti į konkrečias problemas ir klausimus.

Jei reikia asmeninio patarimo, užsukite į PAGALBOS LINIJĄ, kurioje galite pateikti (ne)asmeninius probleminius klausimus.

"Tu- ne vienas!" turi ir savo paskyrą socialinėje erdvėje: https://www.facebook.com/tunevienas.lt/

Lietuviai Nyderlanduose »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata