Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA NYDERLANDŲ KARALYSTĖJE IR NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE CHEMINIO GINKLO UŽDRAUDIMO ORGANIZACIJOS

Adresas: Laan van Meerdervoort 20, 2517 AK The Hague, THE NETHERLANDS 

plačiau »

Tel. +31 70 385 5418
Faksas +31 70 385 3940
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
36895007792_8afe5a2d91_o.jpg

Rugsėjo 6 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos ambasadorius Vidmantas Purlys įteikė skiriamuosius raštus šios organizacijos Techninio sekretoriato generaliniam direktoriui Ahmet Üzümcü.

Pokalbio metu ambasadorius V. Purlys pažymėjo, kad Lietuva tvirtai remia Cheminio ginklo konvencijos siekį uždrausti cheminio ginklo kūrimą, saugojimą ir naudojimą, taip pat konvencijos šalių įsipareigojimą sunaikinti cheminį ginklą.

„Ypač svarbi Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos veiklos sritis yra cheminio ginklo panaudojimo atvejų tyrimas Sirijoje ir tarptautinės bendruomenės pastangos užkirsti kelią cheminio ginklo panaudojimui pasaulyje ateityje“, – teigė V. Purlys.

Cheminio ginklo konvencija įsigaliojo 1997 metais, Lietuva ratifikavo šią konvenciją 1998 metais. Cheminio ginklo uždraudimo organizacija prižiūri minėtos konvencijos įgyvendinimą. Ji taip pat vykdo ilgalaikius cheminio ginklų paieškos ir jų naikinimo projektus. Už pastangas, siekiant sunaikinti cheminį ginklą, uždrausti jį kurti ir gaminti organizacijai įteikta Nobelio taikos premiją. Organizacijai  šiuo metu priklauso 192 narės.

Nuotraukos: Cheminio ginklo uždraudimo organizacija.

Užsienio politika ir diplomatija »
20170906_2.jpg

Rugsėjo 6 dieną Lietuvos ambasadorius Nyderlanduose Vidmantas Purlys įteikė skiriamuosius raštus Nyderlandų karaliui Willem-Alexander.

Pokalbio metu aptarti dvišaliai valstybių santykiai, saugumo, Europos politikos ir kiti klausimai.

Ambasadorius V. Purlys akcentavo, kad Nyderlandai yra patikimas NATO sąjungininkas, kuris praktiškai prisideda prie Aljanso saugumo didinimo jo Rytiniame flange. „Esame dėkingi Nyderlandams už solidarumą“, – teigė  V. Purlys.

Ambasadorius tai pat pažymėjo, kad Lietuva ir Nyderlandai glaudžiai bendradarbiauja Europos Sąjungos darbotvarkės klausimais, panašiai vertina svarbiausius iššūkius, tokius kaip ES saugumas, konkurencingumas ir kitus.

Aptariant dvišalius santykius, pažymėta, kad Nyderlandai yra vienas pagrindinių Lietuvos ekonominių partnerių. Ši valstybė yra antroji didžiausia investuotoja Lietuvoje ir svarbi prekybos partnerė. V. Purlys teigė, kad Lietuvai svarbus dialogas su Nyderlandais energetikos srityje, plėtojant projektus, kurie didina Lietuvos energetinį saugumą, ypač diegiant pažangias suskystintų gamtinių dujų technologijas.

Nuotraukų autoriai:  Koen van Weel, Greta Giedraitytė

Užsienio politika ir diplomatija »
Frank van Kappen.jpg

Lietuvos ambasada Nyderlanduose kartu su nevyriausybine organizacija „Coalition for Defense“ š. m. lapkričio 24 d. surengė seminarą tema „Europos Sąjungos vidiniai iššūkiai ir išorės grėsmės“. Kartu su pagrindiniu pranešėju Frank van Kappen, Nyderlandų Parlamento Pirmųjų rūmų senatoriumi, diplomatai, Nyderlandų gynybos ministerijos, asociacijų, konsultacinių įmonių, nevyriausybinių organizacijų atstovai, akademinės bendruomenės nariai diskutavo apie šių dienų tendencijas ir ateities scenarijus Europos Sąjungai svarbiais klausimais.

Užsienio politika ir diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata