Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Pradedama balsuojančiųjų užsienyje registracija į Lietuvos Respublikos Seimo rinkimus

Sukurta 2020.07.01 / Atnaujinta 2020.07.01 16:20

Nuo šiandien, 2020 m. liepos 1 d. (trečiadienio), pradedama rinkėjų, planuojančių balsuoti užsienyje 2020 m. spalio 11 d. vyksiančiuose Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose, registracija. Lietuvos ambasada Nyderlanduose maloniai kviečia Lietuvos Respublikos piliečius, nuolat gyvenančius, laikinai išvykusius ar rinkimų metu būsiančius Nyderlandų Karalystėje ir turinčius teisę balsuoti, registruotis balsavimui užsienyje.

Rinkėjams suteikiama galimybė pasirinkti balsavimo būdą: balsuoti atvykus į Lietuvos Respublikos diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą, balsuoti paštu arba balsuoti Lietuvoje rinkimų dieną. Visi rinkėjai, pageidaujantys balsuoti užsienyje, turi užpildyti registracijos formą, nepriklausomai nuo to, ar jie nuolat gyvena užsienyje ir jau buvo įtraukti į užsienyje balsuojančių rinkėjų sąrašus praėjusiuose rinkimuose ar referendumuose, ar užsienyje balsuos pirmąjį kartą.

Atsižvelgiant į tai, kad dėl COVID-19 situacijos balsavimas tam tikrose ambasadose ar konsulinėse įstaigose gali neįvykti, rinkėjams, planuojantiems balsuoti užsienyje, rekomenduojama registruotis balsavimui paštu.

Užsiregistruoti balsavimui užsienyje galima paspaudus čia.

Pildydami registracijos formą, rinkėjai turi nurodyti savo asmens duomenis lietuviškomis raidėmis, t. y. pateikti savo vardą ir pavardę taip, kaip yra nurodyta rinkėjo Lietuvos Respublikos piliečio pase ar asmens tapatybės kortelėje.

Užsienyje balsuosiantys rinkėjai balsuos Pasaulio lietuvių vienmandatėje rinkimų apygardoje.

Naujienlaiškio prenumerata