Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA NYDERLANDŲ KARALYSTĖJE IR NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE CHEMINIO GINKLO UŽDRAUDIMO ORGANIZACIJOS

Adresas: Laan van Meerdervoort 20, 2517 AK The Hague, THE NETHERLANDS 

plačiau »

Tel. +31 70 385 5418
Faksas +31 70 385 3940
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Š.m. spalio 1 d., 15 val. katalikų bendruomenė kviečia visus vėl susirinkti švęsti iškilmingas šv. Mišias kartu su lietuvių bendruomene, kurių metu bus teikiamas krikšto sakramentas.
Šv. Mišios vyks Sint-Urbanuskerk bažnyčioje, esančioje Amsterdamo priemiestyje adresu: Rijksstraatweg 230, 1115 AV Duivendrecht.
 
Šv. Mišias aukos tėvas joanitas kun. Elijas.
 
Po šv. Mišių - tradicinės suneštinės vaišės su kava ir arbata.
 
Norėdami gauti tolimesnę informaciją, prisijunkite prie Facebook grupės: http://www.facebook.com/groups/misiosamsterdame/ arba sekite naujienas http:/www.facebook.com/KatalikaiOlandijoje puslapyje ir interneto svetainėje http://www.misiosamsterdame.nl/
Lietuviai Nyderlanduose »
Studentų diena'17.jpg
Studentų diena'17 Įkelta2017.09.18

Olandijos lietuvių bendruomenė kartu su Lietuvos ambasada Nyderlanduose ir šiais metais kviečia į Studentų dieną, kuri vyks š.m. rugsėjo 30 d., šeštadienį, Lietuvos ambasadoje (Laan van Meerdervoort 20, 2517 AK Haga). Renginio pradžia 14 val.

Registruotis galite:
- El. paštu [email protected]
arba
- Facebook žinute Olandijos lietuvių bendruomenei
arba
- Komentaru ant "sienos" renginio puslapyje.

Daugiaiu informacijos apie renginį rasite Facebook puslapyje čia

Registruokitės ir kvieskite draugus!

Lietuviai Nyderlanduose »

Lietuviška mokyklėlė "Malūnėlis" pradeda registraciją naujiems mokslo metams!!!
Visus tėvelius, norinčius registruoti savo vaikučius bei visus, norinčius prisidėti prie mokyklėlės kūrimo, ar turinčių klausimų, maloniai kviečiame siųsti mums laiškus adresu [email protected]
Pirma pamoka vyks rugsėjo 24-ąją dieną. Mokyklėlė įsikūrusi adresu Pr. Irenestraat 59, 1077 WV Amsterdamas.
Informaciją apie mokyklėlės veiklą kviečiame sekti Facebook paskyroje adresu: https://www.facebook.com/OLBMalunelis2015/

Lietuviai Nyderlanduose »
Karo prievolininkų dėmesiui Įkelta2017.08.28

Primename, jog pagal Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymą, piliečiai vyrai, sulaukę 18 metų, per 3 mėnesius negavę pranešimo apie įrašymą į karinę įskaitą, turi kreiptis į savo regioninį Karo prievolės komplektavimo skyrių ar poskyrį ir įsirašyti į karinę įskaitą.

Išvykę gyventi į kitą valstybę ilgesniam negu 6 mėnesių laikotarpiui, karo prievolininkai, nuo 18 iki 60 metų vyrai, privalo nedelsiant informuoti savo regioninį Karo prievolės komplektavimo skyrių ar poskyrį apie savo faktinę gyvenamąją, darbo ar studijų vietą.

Informuoti reikia el. paštu arba nuvykus į regioninį Karo prievolės ir komplektavimo skyrių ar poskyrį, kurio teritorijoje karo prievolininkas gyveno prieš išvykdamas arba į artimiausią, jam patogų regioninį Karo prievolės ir komplektavimo skyrių ar poskyrį (visų skyrių ir poskyrių kontaktai - www.karys.lt/kontaktai).


Karo prievolininkai taip pat gali atvykti dėl įrašymo į karinę įskaitą ar informavimo ir į artimiausią, jiems patogų regioninį Karo prievolės ir komplektavimo skyrių ar poskyrį. Siekiant sudaryt palankesnes sąlygas ir suteikti pakankamai laiko atlikti privalomas procedūras, iki šiol neinformavusiems apie savo išvykimą karo prievolininkams terminas pratęsiamas iki š. m. gruodžio 31 d.

Po šios dienos, asmenims, neįvykdžiusiems karo prievolininko pareigų, bus taikoma administracinė atsakomybė, užtraukianti baudą nuo trisdešimt iki šešiasdešimt eurų. Pakartotinis tokių pareigų neatlikimas gali užtraukti baudą iki šimto keturiasdešimties eurų. Šaukimo į privalomąją karo tarnybą vengimas gali netgi užtraukti baudžiamąją atsakomybę su maksimalia laisvės atėmimo iki 3 metų sankcija.

Karo prievolininkų patogumui, regioniniai karo prievolės ir komplektavimo skyriai ir poskyriai dirba pirmadieniais-ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 19.00 val., o penktadieniais - nuo 8.00 iki 17.45 valandos.

Taip pat visą informaciją apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje galite gauti paskambinę nemokama konsultavimo linija +370 800 12340.

Daugiau informacijos: karys.lt

Lietuviai Nyderlanduose »
Viršelio nuotrauka 3.png
Liepos 6 d., švęsime Lietuvos valstybės (Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną.
Lietuvos ambasada Nyderlanduose kviečia jungtis giedoti Tautišką Giesmę, kuri apskries aplink pasaulį ir mus dar karta suvienis, ir primins mums, kad vienybėje slypi jėga.
Šiais metais ambasada Tautišką Giesmę – Lietuvos himną giedoti kviečia plaukiant Leideno kanalais.
Pajudėsime nuo Aalmarkt 4, 2311 EC Leiden
Renkamės nuo 7:15pm, o išplauksime 7:30pm! Himną giedosime 8:00pm Nyderlandų laiku.
Prašome registruotis - [email protected], nes vietų skaičius laive, deja, bet ribotas!
 
Negalinčius atvykti, bet norinčius giedoti kviečiame burti bendruomenes savo mieste - himnas skamba stipriai, kai mūsų daug!
Registruokitės ir iki pasimatymo Liepos 6-ąją!
Lietuviai Nyderlanduose » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_20170510_220550.jpg

 Europos literatūros naktyje Amsterdame gegužės 10 d. Alvydas Šlepikas gausiai auditorijai įtaigiai kalbėjo apie rašytojo atsakomybę ir pareigą garsiai kalbėti, rašyti ir netgi šaukti, panaudojant visas savo kūrybines galias, neteisybių, agresijos ir prievartos pasmerkimui, pavyzdžiais pateikdamas Rusijos agresiją prieš Gruziją ir Ukrainą.

Lietuviai Nyderlanduose »
_LAR4706.jpg

3-oji Benelux lietuvių buriavmo regata ir orientavimosi labirinte varžybos vyks gegužės 28 d., sekmadienį, Veersemeer marių Ameplaat saloje, Nyderlanduose.

Dalyvių ir organizatorių susitikimo vieta: Schelpenpad, 4341 Arnemuiden
https://goo.gl/maps/71AJVbEEbY42

Susitikimo laikas: 09:00 val. (LABAI SVARBU NEVĖLUOTI)
Daugiau informacijos ir registracija: https://beneluxregata.wixsite.com/2017

Kviečiame sekti informaciją ir renginio socialinėje paskyroje: https://www.facebook.com/events/207334769769301/

Regata ir orientacinės varžybos yra Benelux lietuvių sporto žaidynių, vyksiančių birželio 10-11 dienomis Belgijoje, dalis.
Daugiau informacijos apie žaidynes čia: http://www.belglietuviai.eu/lt/event/benelux-sporto-zaidynes-2017/

Nuotraukos autorė: Larissa Rand

Lietuviai Nyderlanduose »

informuojame, kad Švietimo ir mokslo ministerija paskelbė konkursą mokslo premijoms, skiriamoms lietuvių kilmės mokslininkams ir Lietuvos Respublikos pilietybę turintiems mokslininkams, gyvenantiems užsienyje, (toliau vadinama – konkursas) gauti.

Konkurse gali dalyvauti mokslo laipsnį ir (ar) pedagoginį vardą turintys Lietuvos Respublikos piliečiai, ilgiau nei trejus metus nuolat gyvenantys užsienyje, bei lietuvių kilmės asmenys.

Lietuviai Nyderlanduose »

Kviečiame į lietuvių bendruomenės Velykų šv. Mišias š.m. balandžio 16 d. 15:00 val., kurios vyks Amsterdamo priemiestyje esančioje Sint-Urbanuskerk bažnyčioje (Rijksstraatweg 230, 1115 AV Duivendrecht).

Daugiau informacijos apie šv. Mišias balandžio 16 d. rasite čia.

Norėdami gauti tolimesnę informaciją, prisijunkite prie facebook grupės: http://www.facebook.com/groups/misiosamsterdame/ arba sekite naujienas http:/www.facebook.com/KatalikaiOlandijoje puslapyje ir interneto svetainėje http://www.misiosamsterdame.nl/

Lietuviai Nyderlanduose »
IMGP9111 (2).JPG

Š. m. kovo 18 d., šeštadienį, Hagoje vyko 3-asis Laisvės taurės 3x3 krepšinio turnyras. Laisvės taurės krepšinio turnyras yra skirtas paminėti 1990 m. kovo 11-ąją.

Šiais metais jame dalyvavo 5 komandos: Brabant LT, Žaliai balti, 2big2fall, Lituanica ir Žalgiris. Turnyro organizatoriai taip pat surengė papildomas rungtis: krepšinio 1x1 ir tritaškių rungtis. Skulptoriaus Stasio Čepės sukurtą taurę šiam turnyrui laimėjo komanda iš Briuselio „Žaliai balti“.

Lietuviai Nyderlanduose »

Kaip ir praėjusiais metais, Lietuvos ambasada Nyderlanduose kviečia Lietuvos piliečius, dirbančius arba studijuojančius Nyderlanduose, dalyvauti trečiajame 3x3 krepšinio turnyre Laisvės Taurei laimėti.

Varžybos dėl Laivės Taurės vyks 2017 m. kovo 18 d., 13-18 val. Hagos "Hogeveld" sporto salėje (Sporthall Hogeveld, Panamaplein 30, 2548 HJ Den Haag). Turnyras skiriamas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 27-osioms metinėms pažymėti. Turnyre gali dalyvauti visi Nyderlanduose gyvenantys Lietuvos piliečiai, nepriklausomai nuo amžiaus ar lyties: atsižvelgdami į paklausą, turnyro organizatoriai surengs atskiras rungtis moterų ir vaikų komadoms.

Be 3x3 varžybų bus rengiamos tritaškių, 1x1 ir baudų metimo rungtys. Šiais metais komandai taikomas 40 eurų starto mokestis.  Kiekviena komanda gali susidaryti iš 4 asmenų, o detaliau susipažinti su turnyro reglamentu siūlome čia.

Susidomėjusius kviečiame registruotis turnyrui iki kovo 13 dienos el. paštu [email protected]. Prašome pateikti komandos pavadinimą, komandos narių vardus ir pavardes, el. pašto adresatus. Kilus klausimams dėl turnyro galite rašyti ir krepšinio turnyro koordinatoriui Andriui Grabažiui el.paštu [email protected]

 

 

Lietuviai Nyderlanduose »

Nacionalinis diktantas vėl kviečia visus lietuvių kalbos mylėtojus pasitikrinti žinias.

VšĮ Pilietinės minties instituto organizuojamas Nacionalinio diktanto konkursas šiais metais vyks penktadienį, vasario 24 dieną 10 valandą (Lietuvos laiku). Diktantas bus transliuojamas per LRT radiją.

Lietuvos ambasada Nyderlanduose kviečia visus norinčius rašyti nacionalinį diktantą ambasadoje registruotis el.paštu [email protected] Lietuvos ambasadoje Nyderlanduose diktantas pradedamas rašyti 9 valandą.

Nacionalinis diktantas organizuojamas kartu su ilgamečiais projekto partneriais – DELFI, LRT, AB Lietuvos paštu, Švietimo ir mokslo ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Valstybine lietuvių kalbos komisija, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka. Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Diktanto tekstas bus paskelbtas vasario 27 dieną svetainėse www.diktantas.lt, DELFI ir www.vlkk.lt

Daugiau pasiskaityti apie konkursą, kuris rengiamas nuo 2005 metų, galima Nacionalinio diktanto svetainėje: http://www.diktantas.lt/

Lietuviai Nyderlanduose »

Kviečiame į lietuvių bendruomenės šv. Mišias š.m. vasario 12 d. 16:00 val., kurios vyks Amsterdamo priemiestyje esančioje Sint-Urbanuskerk bažnyčioje (Rijksstraatweg 230, 1115 AV Duivendrecht). Šv. Mišios šį kartą vyks anglų kalba su lietuviška žodžio liturgija (skaitiniais) ir lietuviškomis giesmėmis.

Daugiau informacijos apie šv. Mišias vasario 12 d. rasite čia.

Norėdami gauti tolimesnę informaciją, prisijunkite prie facebook grupės: http://www.facebook.com/groups/misiosamsterdame/ arba sekite naujienas http:/www.facebook.com/KatalikaiOlandijoje puslapyje ir interneto svetainėje http://www.misiosamsterdame.nl/

Lietuviai Nyderlanduose »
IMGP1525.jpg

2016 metų pabaigoje „Sodrai“ pradėjus radikalius privalomojo sveikatos draudimo (PSD) skolų išieškojimo veiksmus kilo šioks toks sambrūzdis, nes kai kurie iš Lietuvos išvykę ir užsienio valstybėse įsikūrę tautiečiai sužinojo, kad yra skolingi PSD įmokų. „Lietuva net iš išvykusiųjų reikalauja pinigų ir nenori sugrįžtančių emigrantų“, – piktinosi jie, nors situacija susidarė dėl nežinojimo, kartais – aplaidumo, o išsprendžiama ji paprastai ir gan greitai. Kaip tai padaryti, konsultuoja „Sodros“ specialistai.

Apie būtinybę sumokėti susidariusius PSD įsiskolinimus arba deklaruoti savo išvykimą „Sodra“ aktyviai informavo jau 2016-ųjų pavasarį, o metų pabaigoje pradėjo vykdyti priverstinio skolų išieškojimo procedūras – pinigų nuskaitymą nuo sąskaitų. Nors, kaip pažymi institucijos specialistai, įstatymais numatytos visos įmanomos išieškojimo priemonės, tačiau tikimasi, kad jų neprireiks ir pakaks aktyvios komunikacijos ir dabar vykdomų priemonių. Pagrindinis šio aktyvaus darbo tikslas – sumažinti skolininkų skaičių žmones paskatinant sutvarkyti dokumentus. Dokumentais patvirtinus, kad žmogus dirbo ir įmokas mokėjo kitoje šalyje, įsiskolinimas bus perskaičiuojamas ir PSD įmokų mokėti nebereikės.

Dar daugiau naudingos informacijos ir atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus rasite adresu www.sodra.lt/emigrantams. Iškilus klausimų taip pat galite kreiptis į „Sodros“ informacijos centrą telefonu +370 5 250 0883 arba elektroniniu paštu [email protected].

Jūsų patogumui dalinamės Sodros parengtais informaciniu parnešimu ir atmintine bei GPM308 formos pavyzdine pildymo instrukcija deklaruojant išvykimą iš Lietuvos.

Lietuviai Nyderlanduose »

Olandijos Lietuvių Bendruomenė (OLB) kviečia Nyderlandų lietuvius į trečiajį renginių serijos "OLB Networking" susitikimą.

OLB svečiai - Lietuvos Respublikos Seimo nariai: Aušrinė Armonaitė (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), Egidijus Vareikis (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga) ir Audronius Ažubalis (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai).

Susitikimo dalyvius kviesime susipažinti, apsikeisti kontaktais ir padiskutuoti apie Lietuvos bei užsienio politiką.

Susitikime kviečiami dalyvauti visi Nyderlanduose dirbantys ar studijuojantys lietuviai. Registracija el.paštu
[email protected]

Kad tinklaveika būtų sėkmingesnė, el.laiške iki renginio dienos atsakykite:
- Kas aš esu?
- Ką veikiu?
Renginys nemokamas.

Lietuviai Nyderlanduose »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata