Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Rodyti nuo iki
Archyvas »
V_Zilius_Amsterdamas_auto.jpg

2019 metais minimos garsaus dailininko Vlado Žiliaus (1939-2012) 80-osios gimimo metinės. Minint šią sukaktį 2019 m. birželio 6 d. (ketvirtadienį) 18.30 val. Lietuvos ambasadoje Nyderlanduose (adresu Laan Van Meerdervoort 20, 2517 AK, Den Haag) bus atidaryta paroda "Amsterdam 80".

Gyvenant ir kuriant Sovietų okupuotojo Lietuvoje Vladą Žilių nuolat persekiojo KGB už "nepaklusnumą" sovietų režimui ir laisvės siekį. KGB uždraudė Žiliui dalyvauti parodose, apkaltintas formalizmu jis buvo išmestas iš Dailininkų sąjungos. Nors ir labai sunkiai, bet V. Žiliui pavyko gauti leidimą emigruoti. 1976 m. jis emigravo į JAV. Viena pirmųjų kaip laisvo menininko kelionių 1980 m. buvo į Nyderlandus. Iš šios kelionės V. Žilius parsivežė įspūdingą Amsterdamo miesto, jo apylinkių ir žmonių fotografijų kolekciją. Fotografijų kolekcija kelia susidomėjimą ne tik dėl to, kad ji sukurta beveik prieš 40 metų, įdomu žvelgti į nuotraukas, kurias kūrė pabėgėlis iš sovietinio režimo, žmogus, kuris pagaliau sugebėjo įkvėpti laisvės oro. V. Žilius fiksuoja viską: Amsterdamo gatves, stotis, pastatus, vitrinas, žmonės, kavines, automobilius ir šukuosenas.

Parodą atidarys Lietuvos ambasadorius Nyderlanduose Vidmantas Purlys. Parodos atidaryme dalyvaus jos kuratorė Rasa Bačiulienė.

Po atidarymo ambasadoje vyks priėmimas parodos svečiams.

Dėl riboto vietų skaičiaus prašome registruotis el.paštu [email protected] .

Istorinė, kultūros diplomatija »
Hanseatic way.jpg

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo proga maloniai kviečiame Jus į koncertą „Hanzos kelias: muzikinė kelionė po bendrą praeitį“.

2019 m. kovo 10 d., sekmadienį, 16.00 val. (po lietuviškų Šv. Mišių, kurios prasidės 15 val.)

Sint Urbanuskerk, Rijksstraatweg 230, 1115 AV Duivendrecht.

Atlikėjai – senosios muzikos ansambliai „Canto Fiorito“ (Lietuva) ir „Musica Antiqua Salzburg“ (Austrija). Meno vadovas Rodrigo Calveyra

Koncertas nemokamas.

Po koncerto kviečiame taurei vyno.

www.hanseaticway.eu

Istorinė, kultūros diplomatija »
Ambasadorius.jpg

Vasario 12 dieną Hagoje įvyko iškilmingas Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas Lutherse Kerk, Hagoje, kuriame dalyvavo Nyderlandų politikos, verslo ir kitų sričių atstovai, diplomatinis korpusas ir lietuvių bendruomenės nariai.

„Atkūrėme Nepriklausomybę, sukūrėme demokratišką ir laisvą visuomenę, kurioje teisės viršenybė ir žmogaus teisės yra pamatinės vertybės. Esame Europos Sąjungos, NATO ir kitų tarptautinių organizacijų nariai, puoselėjame draugiškus ryšius su dauguma pasaulio valstybių. Palaikome puikius dvišalius santykius su Nyderlandais, grįstus bendromis vertybėmis. Esame patikimi NATO sąjungininkai, o Nyderlandų kariai tarnauja NATO priešakinių pajėgų kovinėje grupėje Lietuvoje. Džiaugiamės didėjančiomis verslo investicijomis, ypač į informacijų technologijų ir kitus sektorius, taip pat augančiais olandų turistų srautais”, – pažymėjo Lietuvos ambasadorius Nyderlanduose Vidmantas Purlys.

Renginio metu skambėjo olandų choro „Exicon“ atliekami Vytauto Miškinio, Fausto Latėno ir kitų  kompozitorių kūriniai iš 2018 metais išleisto albumo  „Baltijos pasivaikščiojimai“ („A Baltic Hike“).  Į šį albumą įtrauktos kompozicijos, kurias įkvėpė Lietuvos, Latvijos ir Estijos šiuolaikinė chorinė muzika.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata