Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Atliktas svarbus tyrimas, siekiant nustatyti atsakomybę už cheminio ginklo panaudojimą Sirijoje

Sukurta 2020.04.09 / Atnaujinta 2020.04.09 11:47

Balandžio 8 dieną paskelbta pirmoji Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW) Tyrimo ir identifikavimo grupės ataskaita, kurioje pateikiami faktai dėl cheminio ginklo panaudojimo 2017 metais kovo mėnesį Sirijoje.

Surinkti įrodymai suteikia pakankamai pagrindo teigti, kad atsakomybė tenka Sirijos karinėms oro pajėgoms. Ši ataskaita netrukus bus svarstoma OPCW Vykdomojoje taryboje, o vėliau – Jungtinėse Tautose.

Lietuva remia visapusį nešališką tyrimą ir jo išvadas bei griežtai smerkia cheminio ginklo panaudojimą bet kokiame kontekste. Ir toliau laikomės nuostatos, kad asmenys, atsakingi už cheminių ginklų naudojimą, turi būti patraukti atsakomybėn. Paskelbta ataskaita yra labai svarbus žingsnis, siekiant nustatyti asmenis, atsakingus už cheminio ginklo panaudojimą.

Imdamiesi ryžtingų veiksmų, kartu su partneriais užkirsime kelią tragedijų, susijusių su cheminio ginklo panaudojimu, pasikartojimui ateityje. Cheminio ginklo naudojimas bet kurioje vietoje, bet kuriuo metu ir bet kokiomis aplinkybėmis yra tarptautinės teisės pažeidimas ir gali būti baudžiamas kaip sunkiausias karo nusikaltimas ir nusikaltimas žmoniškumui.

Lietuva buvo išrinkta OPCW Vykdomosios tarybos nare dvejų metų laikotarpiui nuo 2020 gegužės 12 dienos.

Naujienlaiškio prenumerata