Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Santuokos registravimas Įkelta2020.02.13

2020 m. vasario 14 d. 15:00 val. Lietuvos Respublikos ambasadoje Nyderlandų Karalystėje santuoką įregistruos Vilius STONKAITIS gim. 1985-12-01, ir  Eglė VILŪNAITĖ, gim. 1987-04-20.

Lietuviai Nyderlanduose »

Informuojame, kad pertvarkant konsulinių funkcijų atlikimo organizavimo tvarką nuo 2019 m. gruodžio 22 d. Lietuvos Respublikos ambasada Nyderlandų Karalystėje nepriims ir nenagrinės prašymų išduoti Šengeno ar nacionalinę vizą.

Visais kelionių po Šengeno erdvę klausimais Nyderlandų Karalystėje teisėtai gyvenantys trečiųjų valstybių piliečiai turi teirautis Nyderlandų Karalystės migracijos tarnyboje.

Konsulinės naujienos »
IMG_3966_Debate on Molotov_Ribbentroop packt.JPG

Lapkričio 28 Leideno universitete Hagoje vyko Lietuvos ambasados Nyderlanduose inicijuota vieša diskusija „Molotovo-Ribentropo paktas ir jo pasekmės: įtakos sferos Europoje”.

Sveikindamas diskusijos dalyvius, Lietuvos ambasadorius Nyderlanduose Vidmantas Purlys sakė, kad geriau suvokdami dviejų totalitarinių režimų susitarimo 1939 metais poveikį Europai, galime geriau įvertinti iššūkius saugumui ir stabilumui šiuo metu – tarptautinės teisės viršenybės menkinimą, neteisėtą jėgos panaudojimą, dezinformaciją ir manipuliavimą istoriniais faktais.

Pagrindinį pranešimą diskusijoje perskaitė Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto mokslininkas dr. Kęstutis Kilinskas.

Viešąją diskusiją organizavo Nyderlandų totalitarinių režimų ir jų aukų tyrimų fondas, tarptautinių santykių studentų asociacija BASIS, prisidedant Europos komunistinės priespaudos institutui, Lenkijos ir Lietuvos ambasadoms Nyderlanduose.

Šiais metais minima 1939 metų rugpjūčio 23 dieną sudaryto Stalino-Hitlerio pakto 80-ties metų sukaktis. 2009 metais Europos Parlamentas šią dieną paskelbė Europos visų totalitarinių ir autoritarinių režimų aukų atminties diena.

Užsienio politika ir diplomatija »
LT Executive Council.jpg

Lapkričio 28 dieną Cheminio ginklo konvencijos Valstybių narių konferencijos Hagoje (Nyderlandai) metu vienbalsiai pritarta Lietuvos kandidatūrai į Cheminio ginklo organizacijos (OPCW) Vykdomąją tarybą 2020-2022 metų laikotarpiui.

Savo kalboje Lietuvos nuolatinis atstovas Vidmantas Purlys pabrėžė, kad Lietuva apgailestauja, jog pastaraisiais metais cheminis ginklas buvo panaudotas įvairiose pasaulio dalyse. Lietuva prisidės prie OPCW pastangų, kad šie grubūs tarptautinės teisės pažeidimai būtų ištirti ir nustatyta atsakomybė už jų įvykdymą. Ambasadorius taip pat pažymėjo, kad Lietuva ir toliau nuosekliai sieks atkreipti tarptautinės bendruomenės dėmesį į Baltijos ir kitose jūrose paskandintą cheminį ginklą, skatins bendradarbiavimą ir keitimąsi informacija šiuo klausimu.

Cheminio ginklo uždraudimo organizacija prižiūri Cheminio ginklo konvencijos įgyvendinimą, kuri buvo priimta 1997 metais. Konvencijos tikslas – siekti visų cheminių ginklų sunaikinimo. Konvencijai priklauso 193 valstybės narės. Vykdomoji taryba yra viena svarbiausių OPCW institucijų, rengianti ir svarstanti svarbiausius organizacijos sprendimus. Jai priklauso 41 valstybė.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
LT_Side event OPCW 26th Nov..jpg

Lapkričio 26 dieną Lietuvos ir Lenkijos nuolatinių atstovybių prie Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW) iniciatyva Cheminio ginklo konvencijos valstybių narių konferencijos Hagoje metu surengta diskusija jūrose paskandinto cheminio ginklo klausimais.

Lietuva nuolat siekia atkreipti tarptautinės bendruomenės dėmesį į jūrose paskandinto cheminio ginklo problemą, kurios sprendimui reikia nuoseklaus tarptautinių organizacijų, vyriausybių, mokslo, pramonės ir nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimo.

Diskusijos metu aptartas galimas Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos vaidmuo, skatinant tokį bendradarbiavimą.

Sveikindamas diskusijos dalyvius, Lietuvos nuolatinis atstovas ambasadorius Vidmantas Purlys pažymėjo, kad Baltijos ir kitose jūrose paskandinto cheminio ginklo problema yra aktuali saugumo, aplinkos apsaugos, ekonominės veiklos jūrose ir kitais požiūriais. Ambasadorius kvietė OPCW imtis aktyvesnio vaidmens šioje srityje, skatinti bendradarbiavimą ir mokslinius tyrimus.

Lietuvos Nacionalinio gamtos tyrimų centro atstovė Janina Pažusienė pristatė tyrimus apie genetinius žuvų, sugaunamų cheminių ginklų laidojimo vietose, pakitimus.

Baltijos jūroje po Antrojo pasaulinio karo palaidota apie 40 tūkstančių tonų cheminio ginklo amunicijos, kurios sudėtyje apie 13 tūkstančių tonų nuodingų medžiagų.

Užsienio politika ir diplomatija »

Lietuvos Respublikos ambasada Nyderlandų Karalystėje skelbia kandidatų atranką raštvedžio (-ės) pareigybei užimti.

Koncertas_20191010.jpg

Spalio 10 dieną Lietuvos ir Lenkijos ambasados Nyderlanduose surengė bendrą koncertą, kuriuo paminėjo Liublino unijos 450 metų sukaktį ir kompozitoriaus Stanislovo Moniuškos 200-ąsias gimimo metines.

Prieš koncertą svečius pasveikino Lietuvos ambasadorius Nyderlanduose Vidmantas Purlys ir Lenkijos ambasadorius Marcinas Czepelakas. 

Ambasadorius V. Purlys pažymėjo, kad bendra Lietuvos ir Lenkijos istorija bei kultūros paveldas sukuria palankias sąlygas kaimynių šalių partnerystei saugumo, ekonomikos ir tarptautinio bendradarbiavimo ir kitose srityse. 

Koncerto metu lietuvė pianistė Šviesė Čepliauskaitė ir lenkų pianistas Wojciechas Waleczekas atliko S. Moniuškos, Frederiko Šopeno, Zitos Bružaitės ir kitų kompozitorių kūrinius.

Lietuvoje ir Lenkijos gyvenusio kompozitoriaus S. Moniuškos 200-osios gimimo metinės įtrauktos į tarptautinį UNESCO 2019 metais minimų datų sąrašą.

Koncerte dalyvavo Nyderlandų politikai, diplomatai ir kultūros bendruomenės nariai, Nyderlandų lietuvių ir lenkų organizacijų lyderiai.

Istorinė, kultūros diplomatija »

Lietuvos Respublikos ambasada Nyderlandų Karalystėje skelbia kandidatų atranką ūkvedžio (-ės) pareigybei užimti nuo 2020 m. sausio 2 d.

Lietuvos Respublikos ambasada Nyderlandų Karalystėje skelbia kandidatų atranką sekretoriaus (-ės) pareigybei užimti nuo 2020 m. sausio 2 d.

Santuokos registravimas Įkelta2019.09.11

2019 m. spalio 4 d. 15:00 val. Lietuvos Respublikos ambasadoje Nyderlandų Karalystėje santuoką įregistruos Kasparas BUTKUS gim. 1982-03-28, ir  Liudmila KORŽ, gim. 1969-11-02.

Lietuviai Nyderlanduose »
Studentų diena'19 Įkelta2019.08.28

Ambasada kviečia į Studentų dieną Lietuvos ambasadoje Nyderlanduose penktadienį, rugsėjo 27 dieną 18 valandą.

Studentų diena – tai atviras ir neformalus renginys visiems Nyderlanduose studijuojantiems tautiečiams, kurio metu bus galima daugiau sužinoti apie ambasados ir lietuvių bendruomenės veiklą, studijas ir gyvenimą Nyderlanduose, susipažinti ir neformaliai pabendrauti. Nuo 18.00 iki 19.30 val. planuojami trumpi ambasados, bendruomenės atstovų bei mokslų ir gyvenimo patirtį Nyderlanduose jau turinčių studentų pasisakymai, klausimai-atsakymai ir diskusija. Vėliau - neformalus bendravimas prie vaišių stalo!

Norinčius dalyvauti kviečiame registruotis el.paštu [email protected]

Iki pasimatymo ambasadoje!

Pasidalinkite šia žinia jūsų universitete, bendruomenėje, su draugais ir pažįstamais.

Lietuviai Nyderlanduose »
Santuokos registravimas Įkelta2019.08.08

2019 m. rugpjūčio 23 d. 15:00 val. Lietuvos Respublikos ambasadoje Nyderlanduose santuoką įregistruos Žydrūnas Matačiūnas gim. 1977-01-26, ir Monika Jocytė, gim. 1989-08-27. 

 

Lietuviai Nyderlanduose »

Nuo 2019 m. rugpjūčio 19 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Nyderlandų Karalystėje dauguma konsulinių paslaugų piliečiams bus teikiamos tik iš anksto užsiregistravus per elektroninę lankytojų išankstinės registracijos sistemą KONSREG.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2019 m. rūgpjūčio 19 d. iš anksto užsiregistravę per elektroninę lankytojų išankstinės registracijos sistemą KONSREG  piliečiai galės rezervuoti laiką šioms konsulinėms paslaugoms:

Konsulinės naujienos » Lietuviai Nyderlanduose »
Santuokos registravimas Įkelta2019.07.18

2019 m. rugpjūčio 2 d. 15:00 val. Lietuvos Respublikos ambasadoje Nyderlanduose santuoką įregistruos Linas Prielaidas gim. 1991-07-02 ir Monika Mažeikaitė, gim. 1997-12-27.

 

Lietuviai Nyderlanduose »
Tautiška giesmė Hagoje Įkelta2019.06.26

Liepos 6 d., švęsime Lietuvos valstybės (Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną.
Lietuvos ambasada Nyderlanduose kviečia jungtis giedoti Tautišką Giesmę, kuri apskries aplink pasaulį ir mus suvienys dar kartą, ir primins mums, kad vienybėje slypi jėga.
Ambasada Tautišką Giesmę – Lietuvos himną giedoti kviečia plaukiant Hagos miesto kanalais.

Pajudėsime nuo Prinsessegracht 4, 2514 AN Haga (priešais Hagos karališkąją dailės akademiją).
Renkamės nuo 7:15pm, o išplauksime 7:30pm!
Prašome būtinai registruotis - [email protected], nes vietų skaičius, deja, bet ribotas! Prašome informuoti, jei planams pasikeitus atvykti negalėsite.
Negalinčius atvykti, bet norinčius giedoti kviečiame burti bendruomenes savo mieste - himnas skamba stipriai, kai mūsų daug!

Registruokitės ir iki pasimatymo Liepos 6-ąją!

Lietuviai Nyderlanduose » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata