Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA NYDERLANDŲ KARALYSTĖJE IR NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE CHEMINIO GINKLO UŽDRAUDIMO ORGANIZACIJOS

Adresas: Laan van Meerdervoort 20, 2517 AK The Hague, THE NETHERLANDS 

plačiau »

Tel. +31 70 385 5418
Faksas +31 70 385 3940
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Š.m. spalio 1 d., 15 val. katalikų bendruomenė kviečia visus vėl susirinkti švęsti iškilmingas šv. Mišias kartu su lietuvių bendruomene, kurių metu bus teikiamas krikšto sakramentas.
Šv. Mišios vyks Sint-Urbanuskerk bažnyčioje, esančioje Amsterdamo priemiestyje adresu: Rijksstraatweg 230, 1115 AV Duivendrecht.
 
Šv. Mišias aukos tėvas joanitas kun. Elijas.
 
Po šv. Mišių - tradicinės suneštinės vaišės su kava ir arbata.
 
Norėdami gauti tolimesnę informaciją, prisijunkite prie Facebook grupės: http://www.facebook.com/groups/misiosamsterdame/ arba sekite naujienas http:/www.facebook.com/KatalikaiOlandijoje puslapyje ir interneto svetainėje http://www.misiosamsterdame.nl/
Lietuviai Nyderlanduose »
Studentų diena'17.jpg
Studentų diena'17 Įkelta2017.09.18

Olandijos lietuvių bendruomenė kartu su Lietuvos ambasada Nyderlanduose ir šiais metais kviečia į Studentų dieną, kuri vyks š.m. rugsėjo 30 d., šeštadienį, Lietuvos ambasadoje (Laan van Meerdervoort 20, 2517 AK Haga). Renginio pradžia 14 val.

Registruotis galite:
- El. paštu [email protected]
arba
- Facebook žinute Olandijos lietuvių bendruomenei
arba
- Komentaru ant "sienos" renginio puslapyje.

Daugiaiu informacijos apie renginį rasite Facebook puslapyje čia

Registruokitės ir kvieskite draugus!

Lietuviai Nyderlanduose »
36895007792_8afe5a2d91_o.jpg

Rugsėjo 6 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos ambasadorius Vidmantas Purlys įteikė skiriamuosius raštus šios organizacijos Techninio sekretoriato generaliniam direktoriui Ahmet Üzümcü.

Pokalbio metu ambasadorius V. Purlys pažymėjo, kad Lietuva tvirtai remia Cheminio ginklo konvencijos siekį uždrausti cheminio ginklo kūrimą, saugojimą ir naudojimą, taip pat konvencijos šalių įsipareigojimą sunaikinti cheminį ginklą.

„Ypač svarbi Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos veiklos sritis yra cheminio ginklo panaudojimo atvejų tyrimas Sirijoje ir tarptautinės bendruomenės pastangos užkirsti kelią cheminio ginklo panaudojimui pasaulyje ateityje“, – teigė V. Purlys.

Cheminio ginklo konvencija įsigaliojo 1997 metais, Lietuva ratifikavo šią konvenciją 1998 metais. Cheminio ginklo uždraudimo organizacija prižiūri minėtos konvencijos įgyvendinimą. Ji taip pat vykdo ilgalaikius cheminio ginklų paieškos ir jų naikinimo projektus. Už pastangas, siekiant sunaikinti cheminį ginklą, uždrausti jį kurti ir gaminti organizacijai įteikta Nobelio taikos premiją. Organizacijai  šiuo metu priklauso 192 narės.

Nuotraukos: Cheminio ginklo uždraudimo organizacija.

Užsienio politika ir diplomatija »
20170906_2.jpg

Rugsėjo 6 dieną Lietuvos ambasadorius Nyderlanduose Vidmantas Purlys įteikė skiriamuosius raštus Nyderlandų karaliui Willem-Alexander.

Pokalbio metu aptarti dvišaliai valstybių santykiai, saugumo, Europos politikos ir kiti klausimai.

Ambasadorius V. Purlys akcentavo, kad Nyderlandai yra patikimas NATO sąjungininkas, kuris praktiškai prisideda prie Aljanso saugumo didinimo jo Rytiniame flange. „Esame dėkingi Nyderlandams už solidarumą“, – teigė  V. Purlys.

Ambasadorius tai pat pažymėjo, kad Lietuva ir Nyderlandai glaudžiai bendradarbiauja Europos Sąjungos darbotvarkės klausimais, panašiai vertina svarbiausius iššūkius, tokius kaip ES saugumas, konkurencingumas ir kitus.

Aptariant dvišalius santykius, pažymėta, kad Nyderlandai yra vienas pagrindinių Lietuvos ekonominių partnerių. Ši valstybė yra antroji didžiausia investuotoja Lietuvoje ir svarbi prekybos partnerė. V. Purlys teigė, kad Lietuvai svarbus dialogas su Nyderlandais energetikos srityje, plėtojant projektus, kurie didina Lietuvos energetinį saugumą, ypač diegiant pažangias suskystintų gamtinių dujų technologijas.

Nuotraukų autoriai:  Koen van Weel, Greta Giedraitytė

Užsienio politika ir diplomatija »

Lietuviška mokyklėlė "Malūnėlis" pradeda registraciją naujiems mokslo metams!!!
Visus tėvelius, norinčius registruoti savo vaikučius bei visus, norinčius prisidėti prie mokyklėlės kūrimo, ar turinčių klausimų, maloniai kviečiame siųsti mums laiškus adresu [email protected]
Pirma pamoka vyks rugsėjo 24-ąją dieną. Mokyklėlė įsikūrusi adresu Pr. Irenestraat 59, 1077 WV Amsterdamas.
Informaciją apie mokyklėlės veiklą kviečiame sekti Facebook paskyroje adresu: https://www.facebook.com/OLBMalunelis2015/

Lietuviai Nyderlanduose »
Karo prievolininkų dėmesiui Įkelta2017.08.28

Primename, jog pagal Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymą, piliečiai vyrai, sulaukę 18 metų, per 3 mėnesius negavę pranešimo apie įrašymą į karinę įskaitą, turi kreiptis į savo regioninį Karo prievolės komplektavimo skyrių ar poskyrį ir įsirašyti į karinę įskaitą.

Išvykę gyventi į kitą valstybę ilgesniam negu 6 mėnesių laikotarpiui, karo prievolininkai, nuo 18 iki 60 metų vyrai, privalo nedelsiant informuoti savo regioninį Karo prievolės komplektavimo skyrių ar poskyrį apie savo faktinę gyvenamąją, darbo ar studijų vietą.

Informuoti reikia el. paštu arba nuvykus į regioninį Karo prievolės ir komplektavimo skyrių ar poskyrį, kurio teritorijoje karo prievolininkas gyveno prieš išvykdamas arba į artimiausią, jam patogų regioninį Karo prievolės ir komplektavimo skyrių ar poskyrį (visų skyrių ir poskyrių kontaktai - www.karys.lt/kontaktai).


Karo prievolininkai taip pat gali atvykti dėl įrašymo į karinę įskaitą ar informavimo ir į artimiausią, jiems patogų regioninį Karo prievolės ir komplektavimo skyrių ar poskyrį. Siekiant sudaryt palankesnes sąlygas ir suteikti pakankamai laiko atlikti privalomas procedūras, iki šiol neinformavusiems apie savo išvykimą karo prievolininkams terminas pratęsiamas iki š. m. gruodžio 31 d.

Po šios dienos, asmenims, neįvykdžiusiems karo prievolininko pareigų, bus taikoma administracinė atsakomybė, užtraukianti baudą nuo trisdešimt iki šešiasdešimt eurų. Pakartotinis tokių pareigų neatlikimas gali užtraukti baudą iki šimto keturiasdešimties eurų. Šaukimo į privalomąją karo tarnybą vengimas gali netgi užtraukti baudžiamąją atsakomybę su maksimalia laisvės atėmimo iki 3 metų sankcija.

Karo prievolininkų patogumui, regioniniai karo prievolės ir komplektavimo skyriai ir poskyriai dirba pirmadieniais-ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 19.00 val., o penktadieniais - nuo 8.00 iki 17.45 valandos.

Taip pat visą informaciją apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje galite gauti paskambinę nemokama konsultavimo linija +370 800 12340.

Daugiau informacijos: karys.lt

Lietuviai Nyderlanduose »
Viršelio nuotrauka 3.png
Liepos 6 d., švęsime Lietuvos valstybės (Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną.
Lietuvos ambasada Nyderlanduose kviečia jungtis giedoti Tautišką Giesmę, kuri apskries aplink pasaulį ir mus dar karta suvienis, ir primins mums, kad vienybėje slypi jėga.
Šiais metais ambasada Tautišką Giesmę – Lietuvos himną giedoti kviečia plaukiant Leideno kanalais.
Pajudėsime nuo Aalmarkt 4, 2311 EC Leiden
Renkamės nuo 7:15pm, o išplauksime 7:30pm! Himną giedosime 8:00pm Nyderlandų laiku.
Prašome registruotis - [email protected], nes vietų skaičius laive, deja, bet ribotas!
 
Negalinčius atvykti, bet norinčius giedoti kviečiame burti bendruomenes savo mieste - himnas skamba stipriai, kai mūsų daug!
Registruokitės ir iki pasimatymo Liepos 6-ąją!
Lietuviai Nyderlanduose » Istorinė, kultūros diplomatija »
CommandoOverdracht44-40.jpg

Gegužės 17 d. Ambasadorius Darius Semaška dalyvavo Johan Willem Friso pulko įkūrimo paminėjimo renginyje Leeuwarden, Nyderlandų Karalystėje. Šio pulko kariai nuo 2017 metų vasario yra dislokuoti NATO priešakinių pajėgų batalione. Ambasadoriui buvo suteikta galimybė tarti sveikinimo žodį, kuriuo jis padėkojo Nyderlandų kariams už jų indėlį Lietuvoje, o Nyderlandų visuomenei už pritarimą jos karių siuntimui į Lietuvą.

NATO ir tarptautinis saugumas »
Su LV amb ir NL Premjeru Mark Rutte.jpeg

Gegužės 19 d. Nyderlandų valdančiosios Liberalų (VVD) partijos kongrese ambasadorius Darius Semaška padėkojo Premjerui Mark Rutte už karių siuntima į Lietuvą, į NATO sustiprintas priešakines pajėgas (Enhanced Forward Presence).

NATO ir tarptautinis saugumas »
IMG_20170510_220550.jpg

 Europos literatūros naktyje Amsterdame gegužės 10 d. Alvydas Šlepikas gausiai auditorijai įtaigiai kalbėjo apie rašytojo atsakomybę ir pareigą garsiai kalbėti, rašyti ir netgi šaukti, panaudojant visas savo kūrybines galias, neteisybių, agresijos ir prievartos pasmerkimui, pavyzdžiais pateikdamas Rusijos agresiją prieš Gruziją ir Ukrainą.

Lietuviai Nyderlanduose »
_LAR4706.jpg

3-oji Benelux lietuvių buriavmo regata ir orientavimosi labirinte varžybos vyks gegužės 28 d., sekmadienį, Veersemeer marių Ameplaat saloje, Nyderlanduose.

Dalyvių ir organizatorių susitikimo vieta: Schelpenpad, 4341 Arnemuiden
https://goo.gl/maps/71AJVbEEbY42

Susitikimo laikas: 09:00 val. (LABAI SVARBU NEVĖLUOTI)
Daugiau informacijos ir registracija: https://beneluxregata.wixsite.com/2017

Kviečiame sekti informaciją ir renginio socialinėje paskyroje: https://www.facebook.com/events/207334769769301/

Regata ir orientacinės varžybos yra Benelux lietuvių sporto žaidynių, vyksiančių birželio 10-11 dienomis Belgijoje, dalis.
Daugiau informacijos apie žaidynes čia: http://www.belglietuviai.eu/lt/event/benelux-sporto-zaidynes-2017/

Nuotraukos autorė: Larissa Rand

Lietuviai Nyderlanduose »

Europos literatūros naktyje gegužės 10 d. Nyderlandų lietuvių kultūros centro (Litouws Cultureel Centrum) ir Lietuvos ambasados Nyderlanduose kvietimu, renginyje Amsterdame dalyvaus Alvydas Šlepikas.

Šiais metais literatūros naktyje rašytojai diskutuos apie žodžio "namai' reikšmę šių dienų daugiakalbiame pasaulyje ir kaip geriausiai galime perteikti savo mintis kita kalba. Pokalbį moderuos rašytojas, vertėjas ir Amsterdamo universiteto dėstytojas Guido Snel, menininkė iš Belgijos Sarah Yu Zeebroek kur gyvas iliustracijas.

Kartu su Alvydu Šlepiku pokalbyje dalyvaus Maud Vanhauwaert (Belgija), Steven Fowler (Jungtinė Karalystė), Michalis Pieris (Kipras), Kateřina Tucková (Čekija), András Gerevich (Vengrija), Guillaume Rihs (Šveicarija), Mira Feticu (Rumunija), Mary Costello (Airija), Erik Lindner (Nyderlandai) ir Rasha Abbas (Vokietija).

Daugiau informacijos apie renginį ir bilietus rasite čia: https://www.brakkegrond.nl/en/agenda/eunic

Istorinė, kultūros diplomatija »

informuojame, kad Švietimo ir mokslo ministerija paskelbė konkursą mokslo premijoms, skiriamoms lietuvių kilmės mokslininkams ir Lietuvos Respublikos pilietybę turintiems mokslininkams, gyvenantiems užsienyje, (toliau vadinama – konkursas) gauti.

Konkurse gali dalyvauti mokslo laipsnį ir (ar) pedagoginį vardą turintys Lietuvos Respublikos piliečiai, ilgiau nei trejus metus nuolat gyvenantys užsienyje, bei lietuvių kilmės asmenys.

Lietuviai Nyderlanduose »

Kviečiame į lietuvių bendruomenės Velykų šv. Mišias š.m. balandžio 16 d. 15:00 val., kurios vyks Amsterdamo priemiestyje esančioje Sint-Urbanuskerk bažnyčioje (Rijksstraatweg 230, 1115 AV Duivendrecht).

Daugiau informacijos apie šv. Mišias balandžio 16 d. rasite čia.

Norėdami gauti tolimesnę informaciją, prisijunkite prie facebook grupės: http://www.facebook.com/groups/misiosamsterdame/ arba sekite naujienas http:/www.facebook.com/KatalikaiOlandijoje puslapyje ir interneto svetainėje http://www.misiosamsterdame.nl/

Lietuviai Nyderlanduose »
IMGP9111 (2).JPG

Š. m. kovo 18 d., šeštadienį, Hagoje vyko 3-asis Laisvės taurės 3x3 krepšinio turnyras. Laisvės taurės krepšinio turnyras yra skirtas paminėti 1990 m. kovo 11-ąją.

Šiais metais jame dalyvavo 5 komandos: Brabant LT, Žaliai balti, 2big2fall, Lituanica ir Žalgiris. Turnyro organizatoriai taip pat surengė papildomas rungtis: krepšinio 1x1 ir tritaškių rungtis. Skulptoriaus Stasio Čepės sukurtą taurę šiam turnyrui laimėjo komanda iš Briuselio „Žaliai balti“.

Lietuviai Nyderlanduose »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata