Pirmojo dokumento išdavimas užsienyje gimusiam vaikui

Sukurta 2018.07.18 / Atnaujinta 2020.05.22 11:10

DĖMESIO:

Išankstinė registracija būtina, registruotis išankstinėje lankytojų registracijos sistemoje KONSREG.

Pasas arba asmens tapatybės kortelė užsienyje gimusiam Lietuvos Respublikos piliečiui gali būti išduotas tik Lietuvoje įtraukus į apskaitą jo gimimą ir jam suteikus asmens kodą.

Prašymus įtraukti vaiko gimimą į apskaitą ir išduoti jam pasą arba asmens tapatybės kortelę galima pateikti to paties vizito metu.

Prašymas įtraukti vaiko gimimą į apskaitą (Prašymo forma pridedama) užpildomas iš anksto ir pasirašomas ambasadoje pateikiant dokumentus.

Prašymą ir kitus vaiko pasui arba asmens tapatybės kortelei išduoti reikalingus dokumentus gali pateikti vienas iš vaiko tėvų arba globėjų. Jeigu prašymą pateikia vaiko globėjas, kartu su globėjo pasu ar asmens tapatybės kortele pateikiamas ir globą nustatantis dokumentas (jeigu dokumentas išduotas ne Lietuvoje, būtinas patvirtinimas Apostille bei vertimas į lietuvių kalbą).

Kreipiantis dėl paso arba asmens tapatybės kortelės išdavimo vaikui iki 1 metų amžiaus, vaiko atvežti į ambasadą nereikia. Pateikiant vaiko nuo 1 m. iki 16 m. prašymą išduoti pasą arba asmens tapatybės kortelę, kartu su vienu iš tėvų arba globėjų turi atvykti ir vaikas.

Pirmojo paso arba asmens tapatybės kortelės vaikui išdavimas gali užtrukti iki trijų mėnesių nuo prašymo pateikimo dienos.

Reikalingi dokumentai:

  • Užsienio valstybės išduotas gimimo liudijimas. Vaiko gimimo apskaitai geriausiai tinka tarptautinis gimimo liudijimas (Formule A). Šiam dokumentui nereikalingas vertimas į lietuvių kalbą, jo nereikia tvirtinti pažyma Apostille. Kitu atveju jei pateikiamas Nyderlanduose išduotas gimimo akto įrašo išrašas (gimimo liudijimas) - reikalinga pateikti ir šio dokumento vertimą į lietuvių kalbą.       
  • Abiejų tėvų pasai arba asmens tapatybės kortelės.
  • 2 vaiko amžių atitinkančios nuotraukos (YPAČ SVARBU ATKREIPTI DĖMESĮ Į REIKALAVIMUS NUOTRAUKOMS, KURIUOS RASITE PASPAUDĘ NUORODĄ - ADIC).
  • Vaiko užsienio valstybės pasas arba asmens tapatybės kortelė (jei tokie dokumentai buvo išduoti).
  • Konsulinis mokestis už paso arba asmens tapatybės kortelės išdavimą.
  • Jeigu pasą arba asmens tapatybės kortelę pageidaujama gauti paštu, apmokėti išlaidas už siuntimą registruotu paštu.

Naujienlaiškio prenumerata