Vardo ir pavardės keitimas (ne dėl santuokos ar ištuokos)

Sukurta 2018.07.19 / Atnaujinta 2019.09.23 14:13

Dėmesio:

Išankstinė registracija reikalinga,  Registruotis išankstinėje lankytojų registracijos sistemoje KONSREG

Informuojame, kad dėl vardo ar pavardės keitimo, nesusijusio su santuokos sudarymu ar nutraukimu – pvz. pageidaujant sutrumpinti vardą ar pavardę, norint susigrąžinti senelių ar prosenelių turėtą vardą ar pavardę, dalyvaujant liudytojų apsaugos programoje, norint keisti nepilnamečių vaikų vardą ar pavardę bei kitais atvejais, galite kreiptis į ambasadą, dėl teikiamų dokumentų konsultuotis telefonu, sutarti dėl priėmimo laiko.

Pavardės keitimo po santuokos ar ištuokos tvarką galima rasti čia.

Vardo ar pavardės keitimas užtrunka 3 - 6 mėnesius. Gavus vardo ar pavardės keitimo liudijimą, Lietuvos ambasadoje Hagoje galėsite keisti ir Lietuvos Respublikos pasą.

Prieš nuspręsdami keisti vardą ar pavardę, turėkite omeny, kad:

  • Vardas gali būti keičiamas, jeigu pasirinktas vardas atitinka asmens lytį, neprieštarauja gerai moralei ir Lietuvos Respublikos viešajai tvarkai, kitu vardu, kai turimas negražiai skamba ar sunku jį ištarti, kai asmuo nori dvigubą vardą pakeisti į vieną iš jų arba atvirkščiai ar pageidauja, kad jo vardas būtų rašomas pagal tarimą (t. y. su lietuviškomis galūnėmis) ir nesugramatintas (t. y. be lietuviškų galūnių) arba atvirkščiai.
  • Pavardė keičiama, kai norima turėti tėvų, senelių, prosenelių ar kitų protėvių, patėvio (pamotės) ar buvusio globėjo (rūpintojo) pavardę, kai asmuo pasikeitė pavardę užsienio valstybėje, turi pavardės formą, neatitinkančią jo lyties, ar pavardę, kuri žemina jo orumą ar yra nepatogi vartoti, kai norima susitrumpinti pavardę, jeigu ta pavardė tradicinėje vartosenoje turi trumpesnį nepriesaginį variantą, kai asmuo dalyvauja liudytojų apsaugos programoje.

Naujienlaiškio prenumerata