Nyderlandų Karalystėje gimusio vaiko gimimo apskaitymas

Sukurta 2018.07.19 / Atnaujinta 2020.06.11 07:57

DĖMESIO:

Išankstinė registracija lankytojų registracijos sistemoje KONSREG

Reikalingi pateikti dokumentai:

  1. Tarptautinis gimimo liudijimas (Formule A, išduotas pagal 1976 m. rugsėjo  8 d. Vienos Konvenciją), arba gimimo liudijimas (gimimo įrašo išrašas) išduotas Nyderlanduose, Vokietijoje arba Belgijoje su kuriuo kartu turi būti pateiktas oficialus vertimas į lietuvių kalbą.
  2. Prašymas įtraukti į apskaitą vaiko, gimusio užsienio valstybėje, gimimą.
  3. Abiejų tėvų pasai arba asmens tapatybės kortelės.
  4. Jei vaikas turi kitos valstybės pilietybę – vaiko užsienio valstybės pasas arba asmens tapatybės kortelė arba kitos valstybės atitinkamos tarnybos išduotas dokumentas apie pilietybės įgijimą su pažyma (Apostille) ir vertimu į lietuvių kalbą.
  5. Jeigu vaiko tėvai sudarė santuoką užsienio valstybėje ir jos neįregistravo Lietuvoje, reikia apskaityti ir santuoką (žr. Užsienyje sudarytos santuokos apskaitymas Lietuvoje).

SVARBU:

Jei bent vienas iš vaiko tėvų yra Lietuvos pilietis, vaikas Lietuvos Respublikos pilietybę įgyja gimimu.

Elektroninės paslaugos: užsienyje gimusio vaiko gimimą Lietuvoje galite įtraukti į apskaitą pasinaudodami Civilinės metrikacijos portalu MEPIS arba per Elektroninės valdžios vartus

Dokumentai vaiko gimimui Lietuvoje apskaityti ambasadoje priimami iš piliečių, deklaravusių savo išvykimą iš Lietuvos. Jei nei vienas iš tėvų nėra deklaravęs išvykimo iš Lietuvos, deklaruoti išvykimą iš Lietuvos galima per Elektroninės valdžios vartus arba deklaraciją galima pateikti ambasadoje.

Vaiko, gimusio užsienio valstybėje, gimimo registravimas gali užtrukti ne mažiau kaip mėnesį.

Pageidaujant gauti išrašą paštu, asmuo turi apmokėti išlaidas už siuntimą registruotu paštu.

Naujienlaiškio prenumerata