Atkurtai Lietuvos valstybei – 100 metų Atkurtai Lietuvos valstybei – 100 metų
  Programėlė „Keliauk saugiai“ Programėlė „Keliauk saugiai“
  Konsulinė informacija keliaujantiems Konsulinė informacija keliaujantiems
  "Globalios Lietuvos" programa "Globalios Lietuvos" programa

  Kaip mus rasti?

  LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA NYDERLANDŲ KARALYSTĖJE IR NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE CHEMINIO GINKLO UŽDRAUDIMO ORGANIZACIJOS

  Adresas: Laan van Meerdervoort 20, 2517 AK The Hague, THE NETHERLANDS 

  plačiau »

  Tel. +31 70 385 5418
  Faksas +31 70 385 3940
  El. paštas
  • RSS Šv. Mišios lietuvių kalba spalio 1 d. Įkelta2017.09.20
   Š.m. spalio 1 d., 15 val. katalikų bendruomenė kviečia visus vėl susirinkti švęsti iškilmingas šv. Mišias kartu su lietuvių bendruomene, kurių metu bus teikiamas krikšto sakramentas.
   Šv. Mišios vyks Sint-Urbanuskerk bažnyčioje, esančioje Amsterdamo priemiestyje adresu: Rijksstraatweg 230, 1115 AV Duivendrecht.
    
   Šv. Mišias aukos tėvas joanitas kun. Elijas.
    
   Po šv. Mišių - tradicinės suneštinės vaišės su kava ir arbata.
    
   Norėdami gauti tolimesnę informaciją, prisijunkite prie Facebook grupės: http://www.facebook.com/groups/misiosamsterdame/ arba sekite naujienas http:/www.facebook.com/KatalikaiOlandijoje puslapyje ir interneto svetainėje http://www.misiosamsterdame.nl/
   Lietuviai Nyderlanduose »
  • Studentų diena'17.jpg Studentų diena'17 Įkelta2017.09.18

   Olandijos lietuvių bendruomenė kartu su Lietuvos ambasada Nyderlanduose ir šiais metais kviečia į Studentų dieną, kuri vyks š.m. rugsėjo 30 d., šeštadienį, Lietuvos ambasadoje (Laan van Meerdervoort 20, 2517 AK Haga). Renginio pradžia 14 val.

   Registruotis galite:
   - El. paštu [email protected]
   arba
   - Facebook žinute Olandijos lietuvių bendruomenei
   arba
   - Komentaru ant "sienos" renginio puslapyje.

   Daugiaiu informacijos apie renginį rasite Facebook puslapyje čia

   Registruokitės ir kvieskite draugus!

   Lietuviai Nyderlanduose »
  • 36895007792_8afe5a2d91_o.jpg Vidmantas Purlys įteikė skiriamuosius raštus Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos generaliniam direktoriui Įkelta2017.09.08

   Rugsėjo 6 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos ambasadorius Vidmantas Purlys įteikė skiriamuosius raštus šios organizacijos Techninio sekretoriato generaliniam direktoriui Ahmet Üzümcü.

   Pokalbio metu ambasadorius V. Purlys pažymėjo, kad Lietuva tvirtai remia Cheminio ginklo konvencijos siekį uždrausti cheminio ginklo kūrimą, saugojimą ir naudojimą, taip pat konvencijos šalių įsipareigojimą sunaikinti cheminį ginklą.

   „Ypač svarbi Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos veiklos sritis yra cheminio ginklo panaudojimo atvejų tyrimas Sirijoje ir tarptautinės bendruomenės pastangos užkirsti kelią cheminio ginklo panaudojimui pasaulyje ateityje“, – teigė V. Purlys.

   Cheminio ginklo konvencija įsigaliojo 1997 metais, Lietuva ratifikavo šią konvenciją 1998 metais. Cheminio ginklo uždraudimo organizacija prižiūri minėtos konvencijos įgyvendinimą. Ji taip pat vykdo ilgalaikius cheminio ginklų paieškos ir jų naikinimo projektus. Už pastangas, siekiant sunaikinti cheminį ginklą, uždrausti jį kurti ir gaminti organizacijai įteikta Nobelio taikos premiją. Organizacijai  šiuo metu priklauso 192 narės.

   Nuotraukos: Cheminio ginklo uždraudimo organizacija.

   Užsienio politika ir diplomatija »
  • 20170906_2.jpg Vidmantas Purlys įteikė skiriamuosius raštus Nyderlandų karaliui Įkelta2017.09.07

   Rugsėjo 6 dieną Lietuvos ambasadorius Nyderlanduose Vidmantas Purlys įteikė skiriamuosius raštus Nyderlandų karaliui Willem-Alexander.

   Pokalbio metu aptarti dvišaliai valstybių santykiai, saugumo, Europos politikos ir kiti klausimai.

   Ambasadorius V. Purlys akcentavo, kad Nyderlandai yra patikimas NATO sąjungininkas, kuris praktiškai prisideda prie Aljanso saugumo didinimo jo Rytiniame flange. „Esame dėkingi Nyderlandams už solidarumą“, – teigė  V. Purlys.

   Ambasadorius tai pat pažymėjo, kad Lietuva ir Nyderlandai glaudžiai bendradarbiauja Europos Sąjungos darbotvarkės klausimais, panašiai vertina svarbiausius iššūkius, tokius kaip ES saugumas, konkurencingumas ir kitus.

   Aptariant dvišalius santykius, pažymėta, kad Nyderlandai yra vienas pagrindinių Lietuvos ekonominių partnerių. Ši valstybė yra antroji didžiausia investuotoja Lietuvoje ir svarbi prekybos partnerė. V. Purlys teigė, kad Lietuvai svarbus dialogas su Nyderlandais energetikos srityje, plėtojant projektus, kurie didina Lietuvos energetinį saugumą, ypač diegiant pažangias suskystintų gamtinių dujų technologijas.

   Nuotraukų autoriai:  Koen van Weel, Greta Giedraitytė

   Užsienio politika ir diplomatija »
  • Naujieji mokslo metai lietuviškoje mokyklėlėjė "Malūnėlis" Įkelta2017.09.06

   Lietuviška mokyklėlė "Malūnėlis" pradeda registraciją naujiems mokslo metams!!!
   Visus tėvelius, norinčius registruoti savo vaikučius bei visus, norinčius prisidėti prie mokyklėlės kūrimo, ar turinčių klausimų, maloniai kviečiame siųsti mums laiškus adresu [email protected]
   Pirma pamoka vyks rugsėjo 24-ąją dieną. Mokyklėlė įsikūrusi adresu Pr. Irenestraat 59, 1077 WV Amsterdamas.
   Informaciją apie mokyklėlės veiklą kviečiame sekti Facebook paskyroje adresu: https://www.facebook.com/OLBMalunelis2015/

   Lietuviai Nyderlanduose »
  • Karo prievolininkų dėmesiui Įkelta2017.08.28

   Primename, jog pagal Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymą, piliečiai vyrai, sulaukę 18 metų, per 3 mėnesius negavę pranešimo apie įrašymą į karinę įskaitą, turi kreiptis į savo regioninį Karo prievolės komplektavimo skyrių ar poskyrį ir įsirašyti į karinę įskaitą.

   Išvykę gyventi į kitą valstybę ilgesniam negu 6 mėnesių laikotarpiui, karo prievolininkai, nuo 18 iki 60 metų vyrai, privalo nedelsiant informuoti savo regioninį Karo prievolės komplektavimo skyrių ar poskyrį apie savo faktinę gyvenamąją, darbo ar studijų vietą.

   Informuoti reikia el. paštu arba nuvykus į regioninį Karo prievolės ir komplektavimo skyrių ar poskyrį, kurio teritorijoje karo prievolininkas gyveno prieš išvykdamas arba į artimiausią, jam patogų regioninį Karo prievolės ir komplektavimo skyrių ar poskyrį (visų skyrių ir poskyrių kontaktai - www.karys.lt/kontaktai).


   Karo prievolininkai taip pat gali atvykti dėl įrašymo į karinę įskaitą ar informavimo ir į artimiausią, jiems patogų regioninį Karo prievolės ir komplektavimo skyrių ar poskyrį. Siekiant sudaryt palankesnes sąlygas ir suteikti pakankamai laiko atlikti privalomas procedūras, iki šiol neinformavusiems apie savo išvykimą karo prievolininkams terminas pratęsiamas iki š. m. gruodžio 31 d.

   Po šios dienos, asmenims, neįvykdžiusiems karo prievolininko pareigų, bus taikoma administracinė atsakomybė, užtraukianti baudą nuo trisdešimt iki šešiasdešimt eurų. Pakartotinis tokių pareigų neatlikimas gali užtraukti baudą iki šimto keturiasdešimties eurų. Šaukimo į privalomąją karo tarnybą vengimas gali netgi užtraukti baudžiamąją atsakomybę su maksimalia laisvės atėmimo iki 3 metų sankcija.

   Karo prievolininkų patogumui, regioniniai karo prievolės ir komplektavimo skyriai ir poskyriai dirba pirmadieniais-ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 19.00 val., o penktadieniais - nuo 8.00 iki 17.45 valandos.

   Taip pat visą informaciją apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje galite gauti paskambinę nemokama konsultavimo linija +370 800 12340.

   Daugiau informacijos: karys.lt

   Lietuviai Nyderlanduose »
  • Viršelio nuotrauka 3.png Tautiška giesmė Leideno kanaluose skambės Liepos 6 d. Įkelta2017.07.01
   Liepos 6 d., švęsime Lietuvos valstybės (Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną.
   Lietuvos ambasada Nyderlanduose kviečia jungtis giedoti Tautišką Giesmę, kuri apskries aplink pasaulį ir mus dar karta suvienis, ir primins mums, kad vienybėje slypi jėga.
   Šiais metais ambasada Tautišką Giesmę – Lietuvos himną giedoti kviečia plaukiant Leideno kanalais.
   Pajudėsime nuo Aalmarkt 4, 2311 EC Leiden
   Renkamės nuo 7:15pm, o išplauksime 7:30pm! Himną giedosime 8:00pm Nyderlandų laiku.
   Prašome registruotis - [email protected], nes vietų skaičius laive, deja, bet ribotas!
    
   Negalinčius atvykti, bet norinčius giedoti kviečiame burti bendruomenes savo mieste - himnas skamba stipriai, kai mūsų daug!
   Registruokitės ir iki pasimatymo Liepos 6-ąją!
   Lietuviai Nyderlanduose » Istorinė, kultūros diplomatija »
  Daugiau naujienų

  Naujienlaiškio prenumerata