Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Strasbūre paminėta Lietuvos narystės Europos Taryboje 25 metų sukaktis

Sukurta 2018.05.14 / Atnaujinta 2018.05.14 18:20
   Strasbūre paminėta Lietuvos narystės Europos Taryboje 25 metų sukaktis
   Strasbūre paminėta Lietuvos narystės Europos Taryboje 25 metų sukaktis
   Strasbūre paminėta Lietuvos narystės Europos Taryboje 25 metų sukaktis
   Strasbūre paminėta Lietuvos narystės Europos Taryboje 25 metų sukaktis

   Gegužės 14 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas dalyvavo Lietuvos 25 metų narystės Europos Taryboje (ET) minėjimo renginyje Strasbūre, Prancūzijoje, kurio metu buvo atidaryta bendra Lietuvos, Estijos ir Slovėnijos narystės ET fotografijų paroda.

   Savo sveikinimo kalboje viceministras N. Germanas pažymėjo, kad Lietuva didžiuojasi būdama ET nare bei pabrėžė, kad jos skatinami žmogaus teisių, demokratijos ir teisės viršenybės principai padėjo Lietuvai atsikratyti sovietinio režimo praeities ir tapti laisva, europietiška ir demokratiška valstybe.

   Narystė Europos Taryboje ir jos puoselėjamų demokratinių vertybių  priėmimas itin padėjo Lietuvos kelyje į Europos Sąjungą. Per 25 metus narystės Lietuva prisijungė prie daugumos svarbiausių ET konvencijų ir tapo aktyvia organizacijos nare, ypač siekiančia ET principų skatinimo ES rytinėje kaimynystėje.

   Lietuva dėl narystės Europos Taryboje kreipėsi netrukus po nepriklausomybės atkūrimo. Seimas ET steigiamąją Londono sutartį ratifikavo 1993 metų gegužės 14 dieną. Nuo šios datos Lietuva įgijo šios organizacijos pilnateisės narės statusą. 1995 metais Lietuva ratifikavo Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių konvenciją, kuri yra kertinė žmogaus teises Europoje ginanti konvencija. Visi esminiai Lietuvos teisės aktai, tokie kaip baudžiamasis, civilinis, darbo kodeksai, teismų įstatymas ir kiti įstatymai, yra parengti atsižvelgiant į Europos Tarybos standartus.

   1949 metais įsteigta Europos Taryba yra seniausia Europos tarpvyriausybinė organizacija, skatinanti teisės viršenybės, demokratijos ir žmogaus teisių principus. Organizacijai priklauso 47 valstybės narės.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Kimmo Räisänen nuotr..jpg

   Gegužės 16-17 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos Tarybos (ET) Ministrų Komiteto sesijoje, kurioje pagrindinis dėmesys buvo skirtas Europos Tarybą ištikusiai politinei krizei, kurią sukėlė Rusijos įvykdyta Krymo aneksija.

   Daugiašaliai santykiai »
   DSCF4123.JPG

   Gegužės 7 dieną Valstybės pažinimo centre Vilniuje vyko diskusija „Mūsų teisės, mūsų laisvės mūsų Europa. Europos Taryba po 70 metų“, skirta Europos Tarybos 70-mečiui pažymėti. Renginio metu taip pat apdovanoti moksleivių rašinių konkurso laimėtojai.

   Ministerijos naujienos »

   Iki balandžio 15 dienos pateikę savo viziją apie ateities europiečius, Lietuvos moksleiviai gali laimėti kelionę į Strasbūrą (Prancūziją), kur dalyvautų Europos Tarybos 70-mečio minėjimo ceremonijoje.

   Ministerijos naujienos »
   Kubiliaus susitikimas su ambasadoriais (9 of 15).jpg

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sausio 16 dieną  Lietuvoje reziduojantiems Europos Tarybos valstybių narių ambasadoriams pristatė Andriaus Kubiliaus kandidatūrą į Europos Tarybos Generalinio Sekretoriaus postą.

   Naujienos »
   50908_005 1.jpg

   Rugsėjo 26 dieną Lietuvos ambasadorė prie Europos Tarybos Laima Jurevičienė įteikė Lietuvos Prezidentės pasirašytus ratifikacinius raštus dėl Europos Tarybos konvencijos dėl terorizmo prevencijos papildomo protokolo ir dėl pataisytos konvencijos dėl bendros kino filmų gamybos.

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata